Na voljo je 60. številka poročila EK, z naslovom:« Commodity price dashboard«. Poročilo zajema mesečni pregled cen najbolj reprezentativnih kmetijskih surovin in kmetijskih proizvodov ter cene hrane na ravni EU in na svetovnem nivoju. Čeprav niso vsi proizvodi primerljivi na nivoju EU in svetovnem nivoju, pa je dokument namenjen nakazati cenovna gibanja.
Predstavnik evropskih ponudnikov hrane FoodServiceEurope je objavil smernice z naslovom »Model EU school food standard«. V smernicah so opisana priporočila za ponudnike hrane v šolah za doseganje bolj zdravega šolskega okolja. V smernicah je predstavljen model standarda šolske prehrane, ki narekuje, da je otrokom potrebno v času šolanja zagotoviti raznoliko in pestro hrano, ki jo sestavljajo sadje, zelenjava, mleko in mlečni izdelki ter tudi sladki prigrizki. Smernice narekujejo, da mora biti učence vedno na voljo tudi pitna voda. Sladke pijače v osnovnih šolah niso dovoljene, medtem ko so v srednjih šolah na voljo le sladke pijače z nizkoenergijsko vrednostjo.
Organizacija za gospodarsko sodelovanje in razvoj je v začetku meseca junija objavila poročilo z naslovom »Obesity Update 2017«. Poročilo povzema zadnje podatke o trendu debelosti v državah OECD. V ZDA je opaziti povišan trend debelosti, medtem ko se ta v Franciji zmanjšuje. Poročilo obravnava še uvedbo zakonodajnih in fiskalnih ukrepov v nekaterih državah, označevanje na prednji strani embalaže in omejevanje trženja živil. Opaziti je, da je v številnih državah (npr. v Belgiji, Franciji, na Finskem in Madžarskem) cena živil z visoko vsebnostjo soli, sladkorja in maščob ter sladkih pijač močno narasla.
Evropski observatorij za zdravstvene sisteme in politike je objavil poročilo z naslovom “Assessing the economic costs of unhealthy diets and low physical activity: an evidence review and proposed framework”. Poročilo povzema pregled gospodarskih stroškov povezanih z nezdravo prehrano ter nizko stopnjo telesne aktivnosti. Iz poročila je razvidno, da nezdrava prehrana ter nizka stopnja telesne aktivnosti predvidevata višje zdravstvene odhodke. Poročilo prav tako navaja, da so obstoječe študije usmerjene le na stroške zdravstvenega sistema in zato podcenjujejo dejansko gospodarsko breme. Posredni stroški pa so zaradi izgubljene produktivnosti približno dvakrat višji od neposrednih stroškov zdravstvenega zavarovanja in skupaj štejejo približno 0,5 % nacionalnega dohodka.
Evropska potrošniška organizacija BEUC je objavila poročilo z naslovom ““Cartoon characters and food: just for fun?” v katerem obravnava področje uporabe znanih likov (maskot) ter licenčnih medijskih likov pri oglaševanju otrokom. V samem dokumentu BEUC poziva živilska podjetja, da prenehajo s tovrstnim oglaševanjem pri živilih z visoko vsebnostjo maščob, soli in sladkorja. Omejitev oglaševanja bi postavili na starostno mejo do 16. leta.
Komisar za zdravje in varno hrano Vytenis Andriukaitis je na 22. evropskem združenju za zdravje ustne votline govoril o povezavi med uživanjem sladkorja in vplivom na javno zdravje. V ospredje je postavil prednosti zmanjšanja vsebnosti sladkorja, soli in maščob v živilih s pomočjo reformulacije. Mnenja je, da lahko naraščajoč trend povišane telesne teže in pojava debelosti pri otrocih, spremenimo s pomočjo reformulacije živil, obdavčitvijo živil, omejitvijo oglaševanja in dostopa do manj zdravih živil ter z zgodnjim ozaveščanjem o pomenu zdrave prehrane.
Vhod v ta proces je vroče opran in posušen poli (etilen tereftalat) (PET), ki ga pridobijo iz reciklirale plastike. V tem procesu se oprani in sušeni PET kosmiči stalno segrevajo v vakuumu pred ekstrudiranjem. Postopek recikliranja lahko zagotovi, da je stopnja migracije morebitnih kontaminantov v hrano pod 0,1 µg / kg hrane, ki izhaja iz izpostavljenosti za dojenčke in 0,15 µg / kg hrane, ki izhaja iz izpostavljenosti za malčke. Na podlagi predloženih podatkov je EFSA sklenila, da je recikliran PET, pridobljen iz tega postopka, lahko namenjen za uporabo kot material za stik z živili, če se proizvaja v skladu s pogoji in se uporablja v določenem razmerju z novim PET.
Vhod v ta proces je vroče opran in posušen poli (etilen tereftalat) (PET), ki ga pridobijo iz reciklirale plastike. V tem procesu se oprani in sušeni PET kosmiči stalno segrevajo v vakuumu pred ekstrudiranjem. Postopek recikliranja lahko zagotovi, da je stopnja migracije morebitnih kontaminantov v hrano pod 0,15 µg / kg hrane, ki izhaja iz izpostavljenosti za malčke. Na podlagi predloženih podatkov je EFSA sklenila, da je recikliran PET, pridobljen iz tega postopka, lahko namenjen za uporabo kot material za stik z živili za izdelavo termo pladnjev, posod, ne sme se pa uporabljati za embaliranje vode pri daljšem skladiščenju na sobni temperaturi. Termo pladnji iz recikliranega PET-a niso namenjeni uporabi in se ne smejo uporabljati v mikrovalovni pečici in konvencionalnih pečicah.
Vhod tega procesa so vroče oprani in suhi kosmiči poli (etilen tereftalata) (PET), ki ga pridobijo iz reciklirale plastike. V tem procesu se oprani in sušeni PET kosmiči stalno segrevajo v vakuumu pred ekstrudiranjem. Postopek recikliranja lahko zagotovi, da je stopnja migracije morebitnih kontaminantov v hrano pod 0,15 µg / kg hrane, ki izhaja iz izpostavljenosti za malčke. Na podlagi predloženih podatkov je EFSA sklenila, da je recikliran PET, pridobljen iz tega postopka, lahko namenjen za uporabo kot material za stik z živili in šteje za varnega, vendar ne za embaliranje vode. Termo pladnji iz recikliranega PET-a niso namenjeni uporabi in se ne smejo uporabljati v mikrovalovni pečici in konvencionalnih pečicah.
Vhod v ta proces je vroče opran in posušen poli (etilen tereftalat) (PET), ki ga pridobijo iz reciklirale plastike. V tem procesu se oprani in sušeni PET kosmiči stalno segrevajo v vakuumu pred ekstrudiranjem. Postopek recikliranja lahko zagotovi, da je stopnja migracije morebitnih kontaminantov v hrano pod 0,15 µg / kg hrane, ki izhaja iz izpostavljenosti za malčke. Na podlagi predloženih podatkov je EFSA sklenila, da je recikliran PET, pridobljen iz tega postopka, lahko namenjen za uporabo kot material za stik z živili za izdelavo termo pladnjev, posod in steklenic za pijačo. Ne sme se uporabljati za embaliranje vode in pripravljene tekoče formule za dojenčke. Pladnji iz recikliranega PET-a niso namenjeni uporabi in se ne smejo uporabljati v mikrovalovni pečici in konvencionalnih pečicah.