Kanadska mlečna strategija, je bila postavljena naknadno na dnevni red Odbora za kmetijstvo Svetovne trgovinske organizacije (WTO), poleg še drugih aktualnih politik. Kanadski novi sporazum mleka in mlečnih izdelkov je namreč namenjen omejevanju uvoza tako imenovanega ultrafiltriranega ali diafiltriranega mleka, predvsem koncentrata sirotkinih proteinov.
Ukrajina je sprožila pravni spor v okviru Svetovne trgovinske organizacije (WTO) proti Rusiji, zaradi tranzitnega omejevanja ukrajinskega uvoza v Kazahstan in Kirgizijo.
Ekstra deviško oljčno olje iz Sicilije je s strani Evropske komisije pridobilo zaščiteno geografsko označbo.
Enajst sort gensko spremenjene (GSO) koruze je bilo odobrenih s strani Evropske komisije za uvoz v EU, po običajnem postopku, brez upoštevanja mnenja posameznih držav članic.
Letošnji francoski pridelek mehke pšenice je v 23 letih najnižji do sedaj. Dosega le 28,5 milijonov ton kar je za 30 % manj kot v rekordnem letu 2015, ko je bilo pridelanih 40.9 milijonov ton.
Kljub slabi pridelavi mehke pšenice, je Francija v tej sezoni podelila največ EU izvoznih dovoljenje, predvsem v zadnjem tednu, več kot Nemčija in Romunija.
Vlade s celega sveta se bodo v tem tednu zbrale v New Yorku na Generalni skupščini Združenih narodov, na kateri se bodo zvrstili številni dogodki, med drugim bo organizirana konferenca Visoke skupine za antimikrobno rezistenco.
»House of Lords«, Evropski pododbor za zunanje zadeve, premleva prednosti in slabosti EEA Evropskega gospodarskega sporazuma (European Economic Area) in dogovora o carinski uniji (Customs Union trade deal) glede možnosti obstoja trgovinskih odnosov z Združenim kraljestvom po Brexitu.
Evropska ombudsmanka Emily O'Reilly je zavrnila pritožbo čez Evropsko komisijo, ki naj bi s svojo odločitvijo blokirala francosko pobudo po obveznem označevanju porekla mleka in mesa (COOL).
Evropsko višje sodišče je ta teden odločilo, da je potrebno EU protidampinške dajatve za izvoz biodizla iz Indonezije in Argentine ukiniti.