Skupina držav članic (Slovenija, Avstrija, Hrvaška, Češka, Madžarska in Slovaška), ki so bile prejšnji mesec prizadete z ekstremno pozebo in snegom, je pozvala Komisijo k odobritvi posebne državne pomoči kmetom, ki so utrpeli veliko škodo.
Kmetijski ministri EU so ta teden na Svetu podprli novo platformo za dobrobit živali, vendar so zadržani do uvedbe nove zakonodaje. Višje standarde za dobrobit živali podpira tudi večina prebivalcev EU.
Svet in Parlament trenutno iščeta kompromis glede novih mejnih vrednosti izpusta šestih onesnaževalcev zraka, kamor spada tudi amonijak. Nekatere države članice so zaskrbljene zaradi strogih omejitev glede amonijaka in pozivajo k novi podrobnejši oceni njihovega potencialnega vpliva na kmetijski sektor.
Ruske izvozne cene pšenice so se v prejšnjem tednu povečale na trgu z žiti tudi zaradi stabilnejšega rublja.
Nemški CropEnergies AG, ki je del skupine Südzucker, se je odločil, da bo letos ponovno zagnal proizvodnjo bioetanola v svojem obratu Ensus v Veliki Britaniji in sicer najkasneje do julija letos.
Francoz Robert Volut je bil ponovno izvoljen za predsednika Evropskega združenja mesno predelovalne industrije – CLITRAVI, za nadaljnje triletno obdobje.
Češka vlada je pozvala k razpravi o zakonodaji EU, da ustavi multinacionalna podjetja, ki prodajajo proizvode za trg EU, pod enako blagovno znamko, ampak z različno vsebino glede kakovosti v posameznih državah članicah.
Britanski ovčerejci so sodelovali na obeh straneh »Brexit« debate. Vladni ministri menijo, da ta sektor ne bo podpiral glasovanja za izstop iz EU.
Na zasedanju kmetijskega sveta v Bruslju, so se včeraj sprejele bistvene reforme na področju vzreje živali.
Še vedno ni jasnega soglasje med vladami držav članic Evropske Unije o tem, kako vključiti emisije iz kmetijstva, drugih rab zemljišč in gozdnih virov ("LULUCF), v prihodnjih podnebnih ciljih evropske politike.