Britanski združenje veterinarjev (BVA) poziva za obvezno CCTV v klavnicah in to bi bilo potrebno podpreti z zakonodajo, da se zagotovi veterinarjem popoln dostop.
Na dan izmenjave trgovinskih predlogov obeh strani je sedanji predsednik južnoameriškega trgovinskega bloka povedal, da evropska ponudba pušča možnosti za dogovor o "občutljivih" proizvodih, kot sta govedina in etanol.
Konzumno mleko, jogurt, sir in klobase bi morale biti označene z njihovo državo porekla, če bi bilo upoštevano večinsko mnenje poslancev.
Več-milijonske naložbe evropskih predelovalcev mleka in mlečnih izdelkov, ki so temeljile na visokih cenah in potencialno velikem svetovnem povpraševanju, so preoblikovale sektor od leta 2011. In ta trend se bo nadaljeval kljub trenutnem slabšem stanju na trgu.
EK je začela javno posvetovanje o možnih vplivih čezatlantskega sporazuma EU – ZDA o trgovinskem in investicijskem partnerstvu (TTIP) tudi na področju kmetijstva.
Na Združenju za varstvo rastlin je ta teden potekala razprava o tem, kakšna bi bila zakonodaja, če Združeno kraljestvo zapusti EU.
Svetovalno podjetje UkrAgroConsult opozarja na morebiten padec pridelave in izvoza pšenice iz Ukrajine v naslednji sezoni, ne glede na to, da na trgu s pšenico dominirajo Črnomorske države. Na mednarodnem vrhu o žitih, ki je potekal v Milanu, je bil predstavljen tudi podatek o skupni pridelavi žit, za katero je v letošnjem letu pričakovati rahel padec zaradi nenapovedanih podnebnih pogojev.
Kmetijski urad FranceAgriMer je spremenil napovedi na področju zalog pšenice ob koncu sezone 2015/16. Napovedan je porast izvoza. Zaloge pšenice, ki so na voljo trgu, so ocenjene na 3,9 mio ton, kar je manj v primerjavi s preteklim mesecem (5,45 mio ton). Ob koncu lanskega leta pa so le-te znašale 2,5 mio ton.
Predstavniki Evropskega parlamenta opozarjajo na to, da Kitajska ne dosega kriterijev EU, na podlagi katerih bi se lahko enačila s tržno ekonomijo. EU si prizadeva še naprej, da bi lahko uporabila izven standardno metodologijo pri proti-dampinških raziskavah kitajskega uvoza. Evropski parlament tako preko resolucije poziva Evropsko komisijo, da zagotovi učinkovita orodja.
Evropski parlament od Komisije pričakuje oblikovanje ambicioznega osnutka zakonodajnega dokumenta, ki bi uredil dobrobit živali na zajčjih farmah. Obstajajo namreč vrzeli v zakonu, ki so v tem trenutku vzrok za resne zlorabe na področju dobrobiti živali v različnih fazah (vzreja, zakol, prevoz idr.).