Koroška gospodarska zbornica

Arhiv: Koroška regija: Velik potencial v povezovanju podjetij znotraj regije

Kot pravi Katja Pokeržnik, direktorica Koroške gospodarske zbornice, se lahko v regiji pohvalijo z odličnimi podjetji, ki postavljajo mejnike na svojih področjih tudi širše po svetu. Vsesplošno višanje cen surovin in materiala, visoke cene električne energije in težave, povezane s pandemijo covida-19, sicer bremenijo tudi koroška podjetja, ki kljub vsem preprekam ohranjajo visoko formo. Večina se jih namreč zaradi povečanega obsega naročil sooča s porastom obsega proizvodne aktivnosti. Brezposelnost v regiji je trenutno izredno nizka, delodajalci napovedujejo rast zaposlovanja, na drugi strani pa je čutiti tudi bližino Avstrije, kjer delavce mamijo z visokimi plačami. Koroška regija je v fokusu aktualne številke revije Glas gospodarstva.

Več na povezavi.