Informacije in pomoč

Arhiv: E-bilten Poslovni tednik GZS, št. 6/2017

E-bilten Poslovni tednik GZS, št. 6/2017
    13. 02. 2017

Peki po zlata priznanja na GZS

Na letošnji podelitvi smo za odlično kakovost podelili 124 zlatih priznanj 20 različnim pekarskim podjetjem.

Tudi v Posavju možnosti za program strojni tehnik
    NAŠ DOSEŽEK >
    Digitalna realnost in trendi Google
    KLJUČNI DOGODKI >
    Podjetja, izkoristite priložnost!
    AKTUALNE NOVICE >
    Raje imam policiste kot ekonomiste
    STALIŠČA KOMENTARJI >

KLJUČNI DOGODKI >

Digitalna realnost in trendi Google

Ne zamudite! Prvi seminar iz cikla Go Digital. Kakšno je stanje digitalizacije pri nas in v svetu, kje so največji izzivi in kakšni so trendi?

Seminar Kako poslovati z državami ASEAN

Predstavljene bodo poslovne priložnosti za slovenska podjetja na Filipinih, v Indoneziji in Mjanmaru.

FEBRUAR

Digitalna akademija DA! za uspešna podjetja

Digitalna akademija DA! pomaga podjetjem hitreje oceniti lastno digitalno zrelost, razumeti logiko v ozadju digitalnih procesov in oblikovati konkretne korake na poti do digitalne transformacije oziroma učinkovite načrte za prehod na nove načine delovanja.

FEBRUAR

Kako preživeti med dvema ognjema

Predstavili bomo, kako naša vibracija vpliva na odnose in stres, kako asertivno komunicirati in kako obvladovati konflikte v vsakdanjem življenju.

FEBRUAR

Konferenca MOVECO Razširjena odgovornost proizvajalcev kot orodje, ki podpira krožno gospodarstvo

Osredotočali se bomo na predlagane spremembe več direktiv s področja odpadkov, ki so v javni obravnavi na ravni EU.

MAREC

Oblikovanje izjave o upravljanju družb, ki so zavezane reviziji

Dobili boste vse informacije, ki jih potrebujete za pripravo izjave o upravljanju v skladu zakonom in dobro prakso. Spoznali boste Kodeks upravljanja za nejavne družbe (maj 2016) in v okviru praktične delavnice pridobili znanja, ki vam bodo pomagala pri oblikovanju izjave.

AKTUALNE NOVICE >

Podjetja, izkoristite priložnost!

S šolskim letom 2017/18 na šestih šolah pričnejo s poskusnim uvajanjem vajeništva. Kaj to prinaša podjetjem in kako to izkoristiti? Članek bo objavljen v februarski številki revije Glas gospodarstva, ki izide jutri.

info@gzs.si

Kaj se skriva za prijaznimi dopisi iz Azije?

Če ste prijeli dopis za registracijo domene, ga vzemite resno. Še posebej, če ste izvoznik. Članek bo objavljen v februarski številki revije Glas gospodarstva, ki izide jutri.

simona.rataj@gzs.si

Zbornično zrcalo: GZS v januarju 2017

Vabimo vas k ogledu januarskega video pregleda najzanimivejših aktivnosti Gospodarske zbornice Slovenije, od podelitve nagrad EXCELLENT SME in certifikatov POR do posveta z ministrom Koprivnikarjem o digitalizaciji.

branka.murn@gzs.si

STALIŠČA IN KOMENTARJI >

Raje imam policiste kot ekonomiste

Najnovejše teze medijsko zelo zastopanih profesorjev ekonomije mnoge, ki delamo z realnim gospodarstvom, čudijo. Vtis ni le takšen, da gledajo s Kardeljeve ploščadi gospodarstvo zelo od daleč, temveč tudi, da necelovite podatke prilagajajo svojim vnaprej postavljenim tezam.

goran.novkovic@gzs.si

NAŠ DOSEŽEK >

Tudi v Posavju možnosti za program strojni tehnik

OZ Posavje, Šolski center Sevnica in 19 podjetij s področja kovinske panoge so uspeli pridobiti v to regijo triletni program strojni tehnik. Pogoj, da se bo letnik izvajal, je sicer še vpis najmanj 15 dijakov do 4.4.2017. Šolski center je po božiču dobil dopis, da se program ne odobri, a se je pritožil, skupaj z OZ Posavje in omenjenimi podjetji. Sledijo aktivnosti, da se devetošolce navdahne za vpis v omenjeni program.

info@gzs.si

VEČ DOGODKOV >

FEBRUAR

Ljubljana, GZS: Novosti Zakona o trošarinah (ZTro-1)

FEBRUAR

Dravograd, OZ Koroška: Strokovni seminar Pogoji za poslovno sodelovanje z Avstrijo v letu 2017

BIOFACH 2017/VIVANESS 2017; Obisk sejma z B2B v Nürnbergu, Nemčija

Dravograd, OZ Koroška: DIGITALIZACIJA poslovanja kot poslovna priložnost

FEBRUAR

Zagorje ob Savi, OZ Zasavje: 1. Poslovni zajtrk: Novosti portala AJPES in novosti pri oddaji letnih poročil za leto 2016

Maribor, ŠGZ: Digitalno poslovanje za konkurenčnost organizacij

FEBRUAR

Postojna, OZ Postojna: Brezplačen seminar: Ajpes novosti pri oddaji letnih poročil

Ljubljana, GZS: GZS mreženje z avstrijskim podjetjem LIGNEMI Designmanufaktur

Postojna, OZ Postojna: Gospodarski forum Primorsko-notranjske regije

Ljubljana, GZS: Kakovostna komunikacija - temelj poslovnega uspeha

INTECH 2017; Obisk sejma z B2B v Leipzigu, Nemčija

Ljubljana, GZS: B2B srečanja s podjetjem FPT

Ljubljana, GZS: Varnost in zdravje pri delu

MAREC

Zagorje ob Savi, OZ Zasavje: Delavnica: Kako uspešno pripraviti in prijaviti inovacijo na Razpis inovacije Zasavja za leto 2017

MAREC

Maribor, ŠGZ: Nasveti za zaščito in optimizacijo premoženja pred prihodnjimi tveganji

MAREC

Predstavitvena delavnica: Iščete možnosti vstopa ali širitve poslovanja vašega podjetja preko agenta ali zastopnika v Italiji?

MAREC

WIN EURASIA Automation - Sejem avtomatike, elektronike, hidravlike/pnevmatike in notranje logistike

Maribor, ŠGZ: Uspešno tržno dogovarjanje po telefonu - Šola marketinške prakse

Maribor, ŠGZ: Strankam prijazen servis strank - Šola marketinške prakse

Ljubljana, GZS: Kako vodim sebe, tim in organizacijo? 4. PONOVITEV

Ljubljana: Poslovna pogajanja z Derekom Ardenom

MAREC

Ljubljana, GZS: Kako prodati delujoče podjetje?

MURCIA FOOD BROKERAGE EVENT 2017

B2B s švedskimi kupci prehrambenih izdelkov in pijač, STOCKHOLM, Švedska

Vaša pobuda

Izdaja:

Gospodarska zbornica Slovenije, Dimičeva ulica 13, 1000 Ljubljana

T: 01 58 98 000, F: 01 58 98 100, info@gzs.si

Poslovni tednik ste prejeli, ker ste član GZS.
    Če Poslovnega tednika ne želite več prejemati, kliknite na povezavo "ODJAVI".

© GZS 2017. Vse pravice pridržane.

GZS je članica konzorcija European Entreprise Network Slovenija.