Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij

Arhiv: EFSA pripravila smernice o vnosu dodanega sladkorja

Evropski ocenjevalec varnosti živil EFSA bo predstavil znanstvene napotke o dnevnem vnosu dodanega sladkorja v živilih do začetka leta 2020, za preprečevanje škodljivih vplivov sladkorja na zdravje ljudi.

Arhiv: Člen 50! Kaj sedaj s kmetijstvom?

Združeno kraljestvo je sprožilo 50. člen za izstop iz Evropske Unije. Pričelo se je odštevanje za čas v katerem se bo potrebno izpogajati z Evropsko Unijo kako naprej. Za kmetijski sektor se pripravlja negotovo obdobje dveh let.

Arhiv: Brazilsko vprašanje glede mesa še ni končano

Evropski komisar za zdravje Vytenis Andriukaitis je opozoril Brazilijo, da je potrebno storiti več za obnovo zaupanja v svoje lastne inšpekcijske službe za nadzor mesa in mesnih izdelkov po nedavnem škandalu korupcije.

Arhiv: Članice WTO sprašujejo EU glede načrtov zaradi Brexita

Članice Svetovne trgovinske organizacije (STO) iščejo med drugim tudi odgovore o tem, kako bo združeno kraljestvo dodeljevalo svoje tarifne kvote za kmetijske proizvode in ali bo odobrilo preferenciale za države v razvoju.

Arhiv: Združeno kraljestvo išče nov dogovor z Evropsko Unijo

Skupine kmetijskih in živilskih proizvajalcev v Združenem kraljestvu se odzivajo na formalno sprožitev pogajanj zaradi brexita z mešanico pragmatizma in optimizma. Vodja glavnega lobista kmetijskih pridelovalcev trdi, da bo odhod Zduženega kraljestva iz Evropske Unije škodoval kmetom in potrošnikom na obeh straneh.

Arhiv: Genetske značilnosti GS oljnic se obdržijo še leta kasneje - študija

Gensko spremenjene lastnosti GS oljnic se obdržijo pri divjih rastlinah še leta po sami setvi, je pokazala študija. Študija z naslovom "Genetske raznolikosti oljne repice v sobivanju z gensko spremenjenimi pridelki" je objavljena v reviji PLoS ONE.

Arhiv: Veliko zanimanje za drugo »tranžo« sladkorja

Evropska unija je konec prejšnjega tedna v uradnem listu objavila, da je obseg vlog za izvoz kotnega sladkorja v okviru druge tranže za 2016/17 (oktober/september) presegel količinsko omejitev 700.000 ton.

Arhiv: Komisija napoveduje preobrat pridelka pri pšenici in oljni ogrščici v EU

Na nivoju EU se spremljajo pridelki preko sistema Mars, ki je napovedal, da bo povprečni pridelek pšenice v letošnjem letu nad povprečjem. V svojih prvih napovedi pridelka za leto 2017, Mars ocenjuje, da se bo povprečen pridelek pšenice povečal za 7, 7%.

Arhiv: Piščanci rastejo prehitro za cepivo Campylobacter - študija

Raziskovalci v Veliki Britaniji pravijo, da je glavna ovira pri razvoju cepiva proti Campylobacter-ju kratka življenjska doba piščancev brojlerjev. Campylobacter je glavni vzrok zastrupitev s hrano v EU.

Arhiv: WTO zavrača večino kitajskih pritožb nad režimom s perutnino EU

Tajska in Brazilija ohranjata svoj privilegiran položaj na trgu EU perutnine, potem ko je Svetovna trgovinska organizacija (WTO) ta teden zavrnila kitajski izziv, sprememb uvoznega režima. Pritožba Kitajske se nanaša na tarifne kvote EU za predelane race, gosi in pegatke.