Združenje kovinskih materialov in nekovin

Arhiv: Pismo ministra Počivalška zaposlenim v gospodarstvu in pismo predsednika GZS članom Gospodarske zbornice Slovenije

Pismo gospodarskega ministra Zdravka Počivalška zaposlenim.

Arhiv: Od polnoči prepoved prehajanja med regijami, od torka tudi prepoved gibanja med 21. in 6. uro

Z Odlokom o začasni delni omejitvi gibanja ljudi in omejitvi oziroma prepovedi zbiranja ljudi zaradi preprečevanja okužb s SARS-CoV-2se z 20.10.2020 začasno omeji oziroma prepove zbiranje ljudi v Republiki Sloveniji, začasno se omeji prehajanje med statističnimi regijami. Prav tako se omeji gibanje ljudi med 21.00 in 06.00 uro.

Arhiv: #PKP5 - kaj so ključne vsebine?

Včeraj, 15. oktobra, je bil v Državnem zboru RS sprejet Zakon o začasnih ukrepih za omilitev in odpravo posledic covid-19 (ZZUOOP), t. im. PKP5. Pravna služba GZS je pripravila opis ključnih ukrepov, pomembnih za področje dela.

Odprta virtualna razstava Materiali prihodnosti

Na njej svoje inovativne rešitve predstavljajo podjetja Beti, Helios, Impol, Kovis livarna, Livar industries, Livarna Gorica, Lotrič meroslovje, Magneti Ljubljana, MARSI Group, SIJ Group (SIJ Acroni, SIJ Metal Ravne in SIJ Ravne System), Talum, Termit in Veplas Group, institucije znanja Fakulteta za tehnologijo polimerov, Inštitut za kovinske materiale in tehnologije – IMT, Kemijski inštitut, Naravoslovnotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani ter Zavod za gradbeništvo Slovenije, predstavljata pa se tudi Javna agencija SPIRIT SLOVENIJA in Strateško-razvojno-inovacijsko partnerstvo Materiali kot končni produkti (SRIP MATPRO).

Arhiv: Razvojno zavezništvo: gospodarstvo in razvojno-raziskovalno-izobraževalna sfera za vzdržen razvoj Slovenije

Gospodarska zbornica Slovenije (GZS), Rektorska konferenca Republike Slovenije (RKRS) ter Koordinacija samostojnih raziskovalnih inštitutov Slovenije (KOSRIS) so podpisali Razvojno zavezništvo, s katerim pozivajo Vlado republike Slovenije k odločnejši podpori raziskav in razvoja v Slo

Arhiv: Konferenca reciklažne industrije 2020

13. in 14. oktober: Konferenca reciklažne industrije 2020

Arhiv: Strateški svet GZS za zamrznitev minimalne plače

Člani strateškega sveta GZS za kolektivno dogovarjanje so na današnji seji z ministrom za delo razpravljali o problematiki dviga minimalne plače s 1. januarjem 2021. Zavzeli so se za 2-letno zamrznitev izvajanja zakona oziroma ohranitev iste višine minimalne plače. Strateški svet je obravnaval tudi delo na domu in predlagal sistemsko ureditev v kolektivnih pogodbah dejavnosti.

Arhiv: Baza slovenskih izvoznikov za promocijo na tujih trgih

Je vaše podjetje že vključeno v bazo SLOEXPORT? Vpišite se ali pa posodobite že obstoječ vnos podatkov!

Arhiv: Predstavitev osnutka Dolgoročne podnebne strategije Slovenije do leta 2050

Kakšni strateški sektorski cilji so predvideni bo predstavil mag. Andrej Vizjak, minister za okolje in prostor, s sodelavci. Vljudno vabljeni na dogodek, ki bo potekal preko spletne platforme v petek, 25. septembra od 13. do 15. ure.