Novice | Page 22
GZS

Arhiv: Ukrepi na davčnem področju za blažitev posledic koronavirusa za SAMOZAPOSLENE

Ukrepi na davčnem področju za blažitev posledic koronavirusa za SAMOZAPOSLENE

Arhiv: Delodajalci: katere ukrepe v zvezi z delom in plačevanjem prispevkov za socialno varnost za vaše zaposlene lahko izkoristite in kako?

Zakon o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omilitev njenih posledic za državljane in gospodarstvo (ZIUZEOP) za delodajalce določa tudi ukrepe v zvezi z delom in plačevanjem prispevkov za socialno varnost. Za izvedbo teh ukrepov pa so predvidene tudi spremembe pri predlaganju REK obrazcev, ki so prikazane v spodnji preglednici.

Arhiv: Vloga za povračilo nadomestila plače delavcev na začasnem čakanju na delo

vloge za povračilo nadomestila plače delavcev na začasnem čakanju na delo, je možno oddati na povezavi https://www.ess.gov.si

Arhiv: Novosti na področju obračuna nadomestil plač - 4-mestni limit

Novosti na področju obračuna nadomestil plač - 4-mestni limit, nadgradnja eZahtevka in odločanje o zadržanosti od dela do enega leta (Odlok Vlade)

Arhiv: FURS, 20. 3. 2020: Ukrepi na davčnem področju za blažitev posledic koronavirusa

Določbe na podlagi interventnih zakonov, ki so bili sprejeti 20. 3. 2020

Arhiv: UKREPI SLOVENSKEGA PODJETNIŠKEGA SKLADA

Ukrepi Slovenskega podjetniškega sklada so vezani na prilagoditve že uveljavljenih finančnih spodbud in instrumentov, uvajajo pa se tudi novi likvidnostni krediti.

Arhiv: Vlada RS: Podaljšujemo roke za predložitev davčnih obračunov in oddajo letnih poročil

Vlada je na 5. dopisni seji dne, 17. 3. 2020 zvečer sprejela predlog Zakona o interventnih ukrepih na javnofinančnem področju, s katerim podaljšuje roke za predložitev davčnih obračunov in oddajo letnih poročil. Izdala je tudi Odlok, s katerim določa, da ob polnoči začasno prenehajo obratovati mejni prehodi za obmejni promet na meji s Hrvaško.

Arhiv: Vabilo podjetjem z inovativnimi rešitvami za boj proti novemu koronavirusu (COVID-19)

Arhiv: Delovni čas SPOT svetovanje