GZS

Arhiv: Začel se je drugi krog pilotnih dejavnosti v okviru projekta CAB, namenjenih pospeševanju inovativnih projektov MSP

V Italiji je prva pilotna dejavnost projekta CAB prešla v drugo fazo, v kateri se 15 inovativnih zagonskih podjetij iz Italije in Slovenije pripravlja na vstop na trg, v Sloveniji pa se izvajajo mentorstva za drugo testno skupino. Gre za šest inovativnih projektov malih in srednje velikih podjetij (MSP) s programskega območja. Vsi udeleženci programa so vključeni v poskusni model čezmejnega pospeševanja podjetij CAB, ki ga sofinancira program sodelovanja Interreg V-A Italija-Slovenija.

Arhiv: Priložnost za nova podjetja – nepovratna sredstva (P2 2019)

Nepovratna sredstva v višini 54.000 € lahko pridobijo podjetja, ki so bila ustanovljena med 1.1.2018 do 15.3.2019. Spodbude inovativnih podjetij, ki so na začetku poti, bodo usmerjene za subvencioniranje zagona, razvoja in lansiranja tržnih produktov na trg.

Arhiv: GES 2019 - Globalni podjetniški vrh, z naslovom "Prihodnost zdaj", Haag 4. in 5. 6.2019

Če ste slovenski podjetnik ali start-up z naložbeno pripravljenimi projekti, ki si želijo mednarodno uveljavitev, je GES 2019 - Globalni podjetniški vrh, z naslovom "Prihodnost zdaj", Haag 4. in 5. junija, vaša priložnost, da poiščete sredstva vlagateljev, se povežete s potencialnimi investitorji in se udeležite seminarjev z nekaterimi najbolj inovativnimi vlagatelji na svetu, vodilnimi miselnimi voditelji, podjetniki in vladni uradniki.

Arhiv: Januarja smo beležili visoko rast porabe električne energije v industriji

Arhiv: Zbornično zrcalo: GZS v februarju 2019

Video pregled najzanimivejših aktivnosti Gospodarske zbornice Slovenije v februarju 2019. Vabimo vas k ogledu video pregleda najzanimivejših aktivnosti Gospodarske zbornice Slovenije v mesecu januarju 2019.

Po decembrski skromni rasti (0,5%), smo januarja po daljšem obdobju nizkih rasti beležili visoko rast porabe električne energije v industriji glede na enako lansko obdobje, ki je dosegla 12,7%. Vzrok zanjo je največji meri v relativno nizki porabi v lanskem januarju. Pri tem so neposredni odjemalci že četrtič zapored beležili velik padec, ki je januarja znašal 9,5% (decembra je znašal 11,1%). Celotna poraba električne energije v Sloveniji je januarja narasla za krepkih 7,2%, glede na enako lansko obdobje.

Arhiv: Webinar branding in kadri DBP

Iščete nove člane ekipe in imate težave pri iskanju res dobrih kadrov? Bi vam prav prišel močan argument, ki dobre kadre prepriča, da je vaše podjetje pravi korak za razvoj njihove kariere? Webinar »dobra blagovna znamka: predavanje Darja Brečko Poženel, bo potekal 13.3.2019, ob 9.00.

Vavčerji 2019 - 2023

Javni sklad za podjetništvo je objavil javni poziv za zaščito patentov, modelov in znamk ter za pridobitev certifikatov gospodarskim družbam, samostojnim podjetnikom ali zadrugam, z namenom spodbuditve njihove rasti, konkurenčnosti ter tržnega položaja.

Arhiv: Zbornično zrcalo: GZS v januarju 2019

Video pregled dogodkov in aktivnosti GZS v januarju 2019.