Bodite obveščeni o aktualnem dogajanju.
Če hočete uvajati veliko spremembo v podjetju, je treba najprej zbuditi občutek potrebe po spremembi pri zaposlenih, razlaga Martina Puc, dobitnica kipca Feniks za projekt leta 2019.
Ponudniki storitev v podravski regiji stremijo k oblikovanju butične ponudbe ter razvoju zelenega ekoturizma. V Ptuju medtem beležijo rast obiska in razvijajo nove načine, kako obiskovalcem približati kulturno izročilo mesta.
Težave v Podravju se pojavljajo predvsem v povezavi z že obstoječo infrastrukturo – z elektrarnami, kjer denar odteka v Ljubljano, in z drugim največjim letališčem v državi, ki je obstal na mrtvi točki. Ostala gradbena dela v regiji so odvisna predvsem od poteka epidemiološkega stanja v državi, je pa načrtovanih nekaj večjih gradenj, od katerih določen del subvencionira tudi Evropski sklad.
Slovenija postaja vse bolj centralizirana, kar vpliva na vsakodnevne migracije, vrednost nepremičnin in še na mnoga druga področja, opažajo na Štajerskem. Pogoste so tudi delovne migracije čez mejo, a jih je trenutno v veliki meri zaustavil koronavirus.
Začetek letošnjega leta je tudi na Štajerskem napovedoval še eno uspešno, stabilno leto za gospodarstvo. A že dva meseca kasneje se je regija, podobno kot cel svet, znašla v eni največjih kriz: težave so z logistiko, nabavo surovin, izvozom … Kdaj se bodo postavili na noge, še ne vedo, računajo pa na pomoč države, saj menijo, da »takšne krize ni mogoče preživeti brez sistemskih ukrepov in pomoči«.
»V krizni situaciji je zelo pomembno razumeti delovanje, ravnanje in odziv ključnih deležnikov v zaostreni situaciji ter posledice ukrepov, ki jih sprejemamo, upravljanje in komuniciranje pa mora to upoštevati in odražati. 'Samo brez panike' je najslabše možno sporočilo odločevalcev v krizni situaciji, ko so ljudje že tako prestrašeni in vznemirjeni. Če smo do njih pokroviteljski, obenem pa z dramatičnimi sporočili vzbujamo strah, tesnobo in negotovost, so zaskrbljeni še bolj,« pravi strokovnjakinja za krizno komuniciranje Damjana Pondelek.
Mnogi vodilni, ki so še nedavno zavračali delo od doma, so presenečeni, kaj vse omogoča tehnologija, predvsem pa nad tem, da delo poteka nemoteno in da je celo še bolj produktivno.
Proizvodna podjetja so se morala spopasti z novimi razmerami, ki so nastale zaradi novega koronavirusa. V nekaterih od njih smo preverili, kaj vse so naredili zaradi pandemije in kaj bo v naslednjih letih postalo del njihovega običajnega procesa.
Odločitev, ki jo morate skrbno pretehtati.