Bodite obveščeni o aktualnem dogajanju.
Da bi zmanjšala možnost širjenja okužb, so morala tudi proizvodna podjetja sprejeti določene ukrepe. Vse kaže, da bodo morali ti veljati tudi v prihodnjih letih.
Pravilna higiena rok, redno zračenje prostorov in razkuževanje delovnih površin so ukrepi, s katerimi lahko prispevamo k omejitvi širjenja virusa.
Kar 73 odstotkov velikih in srednjih podjetij v 2020 pričakuje več kot 10-odstoten upad letnih prihodkov. Najtežje obdobje je pred podjetji v elektroindustriji, prometu ter v panogi kovinskih materialov in kemiji.
Kljub težkim časom, v katerih so se zaradi pandemije novega koronavirusa znašla slovenska podjetja, je vendarle moč najti luč na koncu tunela. Preverili smo, kaj podjetjem predlagajo direktorice in direktorji panožnih združenj in zbornic, ki delujejo v okviru Gospodarske zbornice Slovenije, in kje sami vidijo priložnosti v tem neobičajnem času.
Enainpetdeset največjih slovenskih izvoznikov je pozvalo vlado k spremembi zakonskih pogojev za uveljavitev pomoči.
Čeprav je še prezgodaj za oceno, koliko časa bodo trajale izredne razmere, pa se v gospodarstvu pripravljamo na daljše obdobje, v katerem se bomo soočali s posledicami epidemije.
Ni dvoma, da bomo koronavirus premagali. Pomembno pa je, da bomo hitro, pravočasno sprejeli tudi ukrepe za novo gospodarsko rast. Prihodnji rodovi bodo naše sedanje ukrepanje sodili predvsem po tem, s kakšnim gospodarskim in socialnim preporodom bomo premagali krizo in zagrabili nove priložnosti.
Decembra smo že sedmi zaporedni mesec beležili padec porabe električne energije v industriji glede na enako lansko obdobje, ki je znašal 9,0%. Pri tem so padci porabe pri neposrednih odjemalcih trajali že 15-ti zaporedni mesec in decembrski je znašal 12,5%. Celotna poraba električne energije v Sloveniji pa je decembra padla za 5,1% glede na enako lansko obdobje.
Pri vodenju podjetja je zelo pomembno, da se zavedamo svojih virov, zato je ključno, da spoznavanje širine nezavednih vsebin začnemo pri sebi.
Po 1. januarju 2020 se bodo dodatki obračunavali od osnove, ki jo predstavlja osnovna plača delavca po pogodbi o zaposlitvi.