Bodite obveščeni o aktualnem dogajanju.
Četudi letos nekatere agencije beležijo rahel upad zaposlovalnih dejavnosti, se delodajalci nanje obračajo zato, da jim pomagajo najti najboljše možne kandidate med vse manjšo ponudbo.
Gradenj je sicer veliko, a še vedno ne dovolj, dobro pa je, da se trenutno izvajajo takšni projekti, ki niso namenjeni zgolj najpremožnejšim. Slovenski gradbeniki priložnosti iščejo tudi v tujini.
Pred Slovenijo in Evropo je veliko dela, da bi uresničili cilje o brezogljični družbi. »Če kot družba z razogljičenjem mislimo resno, bo treba to tudi odločno pokazati in sprejeti ukrepe, ki so dokazano učinkoviti pri doseganju zastavljenih ciljev. Za zmanjšanje odvisnosti od fosilnih goriv bomo z elektrifikacijo gospodarstva, prometa, ogrevanja/hlajenja idr. potrebovali vse razpoložljive nizkoogljične vire električne energije,« jasno povedo v skupini GEN. Med trajnostne vire sodi tudi jedrska energija, ki je, kot pravijo, »temelj zanesljive in konkurenčne oskrbe z električno energijo, ki hkrati predstavlja najučinkovitejši in najhitrejši pristop k dejanskemu prehodu v nizkoogljično družbo. Je najzmogljivejši, najzanesljivejši vir in vir energije z najmanjšim okoljskim odtisom«.
Nekatera podjetja že čutijo vplive omejevanja proste trgovine, skrbi jih tudi dejstvo, da konkurenca ne implementira priporočil Evropske komisije.
Podjetja zaznavajo manjše povpraševanje, a imajo še vedno zadosten obseg naročil. Gradbeniki za program za uravnavanje konjunkturnih ciklov.
Zaposlovanje se še povečuje, že dlje časa nizke obrestne mere spodbujajo potrošnjo. Evropske družbe se v drugi polovici leta lahko znajdejo pred novimi izzivi.
Leto 2019 pozitivno za večino gospodarstev.
Digitalizacija se je zarila v vse pore našega življenja. Energetika pri tem ni nikakršna izjema. V zadnjih letih so se pogoji proizvodnje električne energije močno spremenili. »Spremembe so se pričele dogajati že z uvedbo prostega trga z električno energijo, bistvene spremembe pogojev obratovanja proizvodne infrastrukture pa vnašajo naraščajoči obseg proizvodnje električne energije iz t. i. stohastičnih obnovljivih virov energije kot tudi vse ostrejše okoljske zahteve,« pravijo v Holdingu slovenske elektrarne (HSE). Vse to neposredno vpliva na proizvodnjo. Podjetja so tako pred vrsto izzivov. Med njimi v HSE izpostavljajo stopnjevanje pritiskov na vse vrste virov v poslovnih procesih, vse ostrejše zahteve glede odzivnosti, razpoložljivosti in zanesljivosti obratovanja proizvodnih enot, visoke stroške zaradi nepredvidenih zaustavitev in zastojev proizvodnje ter povečevanje dinamike obratovanja proizvodnih enot.
Spletno orodje »SMeART – Preverjanje pripravljenosti (t.i. Stress Test Tool)« je namenjeno samoevalvaciji o pripravljenosti podjetja na izzive pametne industrije.
Na ni derivati najpomembnejši v oskrbi, nuklearna energija pri proizvodnji