Evropska odobritev trgovinskega sporazuma med EU in Kanado (CETA) je pod vprašajem, saj regionalna vlada v Valoniji (Belgija) še ni potrdila srečanja voditeljev EU.
Evropska komisija je objavila nova pravila za certificiranje uvoza ekološke hrane v EU, ki bodo, od oktobra 2017 dalje, zahtevala vlaganje uvoznih potrdil v elektronski sistem EU za sledenje gibanja živilskih izdelkov.
Vladne agencije v Rusiji so proti odobritvi Monsantove gensko spremenjene soje.
Po poročanju lokalnega tržnega analitika SovEcon, je bilo prejšnji teden zaznati pri ruskih izvoznih cenah pšenice, rahlo povišanje cen, zaradi povečanega povpraševanja po pšenici v Egiptu.
Francoska analiza strategije žit napoveduje padec proizvodnje oljne ogrščice v Evropski Uniji, tudi v naslednjem letu zaradi nizkih cen.
Novi predsednik delovne skupine za sadje in zelenjavo COPA-COGECA, je pozval EU k večji podpori organizacijam proizvajalcev (OPs), v okviru skupne kmetijske politike po leti 2020.
Evropska komisija je potrdila sprejetje novih pravil o uvozu konjskega mesa, kar bo močno vplivalo na dobavitelje iz Kanade.
EUI definicija "previdnostnega načela", zagotavlja določenim interesnim skupinam vplivanje na kmetijsko politiko. Po mnenju Inštituta za gospodarske zadeve iz Združenega kraljestva te interesne skupine posegajo predvsem v področje gensko spremenjenih organizmov in varstva rastlin ter okolja.
Nova študija nakazuje, da bo »Brexit« prisilil države članice v večjo konkurenčnost kmetijsko živilskega sektorja, saj se bodo le te verjetno soočale z naraščajočo konkurenco iz tretjih držav, ki si prizadeva za povečanje izvoza v Veliko Britanijo.
Več kot 58.000 pridelovalcev mleka iz 27 držav članic Evropske Unije, razen Grčije, je zaprosilo EU za prejemanje pomoči za zmanjšanje svoje proizvodnje v prihodnjih mesecih. Skupen rezultat tega zmanjševanja je ocenjen na 1,07 milijonov ton mleka.