Francija je določila za katere izdelke bodo veljala nova nacionalna pravila o označevanju porekla mesa in mleka v predelanih živilih. Označevanje porekla surovine bo obvezno za izdelke z najmanj 8 % mesa oziroma 50 % mleka. Za mesne izdelke bo potrebna oznaka porekla rojstva, reje in zakola živali, za mlečne izdelke pa odkupa, predelave in pakiranja. V primeru, da vse faze potekajo v isti državi, bo možna enotna oznaka porekla.
S konsenzom o odobritvi ratifikacije je pariški podnebni sporazum korak bližje pričetku veljavnosti do konca leta. Države članice EU bodo ta mednarodni sporazum morale ratificirati individualno, do sedaj so to storile Francija, Madžarska, Avstrija in Slovaška.
Brezcarinski dostop do EU se bo za nekatere ukrajinske kmetijske pridelke pomembno povečal. Evropska komisija je namreč za obdobje treh let predlagala dodatne kvote za med, žita, paradižnik in moko iz Ukrajine.
EFSA bo zaradi večje transparentnosti evropski poslanski skupini Zelenih in organizaciji CEO predložila podatke, ki so bili uporabljeni v raziskavi ocene varnosti za glifosat. Po mnenju EFSA bi ta kompromis med transparentnostjo in legitimnim interesom lastnikov raziskave lahko zadovoljil zahteve evropskih poslancev in javnosti.
Britanski kmetje bodo naslednje leto dobili 16,5 % povečanje podpor iz Skupne kmetijske politike zaradi spreminjanja vrednosti funta predvsem na račun Brexita. Evropska centralna banka je objavila nove menjalne vrednosti za neposredna plačila v državah izven evrskega območja.
Slovaško predsedstvo EU je objavilo dopolnjeno stališče Sveta o spremembah ekološke zakonodaje za živila s ciljem, da se politični dogovor doseže pred koncem predsedovanja v decembru.
Na seznam zaščitenih izdelkov iz shem kakovosti Skupne kmetijske politike EU sta po novem uvrščena tudi dva italijanska izdelka iz kategorije testenin na osnovi pšenice. Gre za izdelka z imenom »Pizzoccheri della Valtellina« (Lombardija) in »Culurgionis d’Ogliastra« (Sardinija), ki se po novem tržita pod znakom zaščitena geografska označ.
Kitajska je veliko večino predelov Italije razglasila za področja, kjer ni več nevarnosti pojava vezikularne bolezni prašičev (SVD). Na ta način po letu 1999 ponovno odpira vrata za uvoz svežega prašičjega mesa iz Italije na kitajski trg. Odločitev Beijinga se nanaša predvsem na severne regije Italije, ki predstavljajo 80 % nacionalne pridelave svinjskega mesa.
V ZDA so izvedli raziskavo, ki analizira podatke zadnjih 50 let in katere rezultati kažejo, da države srednjih prihodkov investirajo več v področje raziskav in razvoja v kmetijstvu v primerjavi z državami z višjimi prihodki. Skupina znanstvenikov je prepričana, da to predstavlja pomembne mejnike, tudi zaradi investicij privatnega sektorja, ki dohiteva javni sektor. Vse to bo bistveno vplivalo na globalno proizvodnjo hrane v prihodnosti
Britansko svetovalno podjetje Intertek je v imenu podjetja Monsanto zavrnilo ugotovitve mednarodne agencije Svetovne zdravstvene organizacije (WHO) za raziskave na področju raka (IARC), ki je glifosat označila za potencialno kancerogeno snov za človeka. Strokovnjaki štirih različnih panelov so namreč na podlagi velikega števila rezultatov študij zaključili, da trditev IARC ne drži.