Bodite obveščeni o aktualnem dogajanju.
Pred nami je ponovni referendum o Zakonu o 2. tiru in parlamentarne volitve. Mesec maj bo zaznamovan s političnimi igrami, ki pa se bodo neposredno in posredno srečevale s ključnimi gospodarskimi izzivi. Razvoj države, infrastruktura, privatizacija, reforme. Seveda na bistveno drugačen način kot pred štirimi leti. Razmere so se v tem obdobju zelo spremenile!
Dobro leto mineva od podpisa skupne izjave, s katero predstavniki gospodarstva Koroške skupaj s predstavniki političnega in civilnodružbenega okolja Koroške in Savinjsko-Šaleške zahtevamo čim hitrejšo izgradnjo severnega dela 3. razvojne osi. Kar pomeni izgradnjo štiripasovne hitre ceste med Šentrupertom in Slovenj Gradcem v skladu s časovnico in umestitev 3. razvojne osi v prostor na relaciji od Slovenj Gradca do mejnega prehoda Holmec. Oboje je namreč nujno potrebno za nadaljnji gospodarski razvoj obeh regij
Na področju kovinarstva se obetajo nova delovna mesta, kadra pa primanjkuje. Zavod RS za zaposlovanje je pričel z izvajanjem akcijskega načrta.
Na ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijo nameravajo do konca maja objaviti več razpisov s področij internacionalizacije, podjetništva, konkurenčnosti in tehnologije, regionalnega razvoja ter lesarstva.
Dilema in izziv vodij in HR strokovnjakov ni le splošni dvig zavzetosti v organizaciji, pač pa tudi vzpodbujanje rasti in razvoja najboljših.
Avstrijski trg lahko prepričamo s tem, da se držimo njihovih precej strogih pričakovanj.
Dosedanje prakse bodo postavljene na glavo. Kako boste tržili po 25. maju 2018?
S predsednikom uprave NLB Blažem Brodnjakom smo se pogovarjali o tem, kakšni izzivi so pred vrati »njihove hiše« in kaj posledično prinašajo našemu gospodarstvu.
Pred štirimi leti smo v pripravi predlogov političnim strankam pred volitvami na GZS pripravili Gospodarsko agendo za novo vlado. Takrat smo v analizi razmer med drugim zapisali: »Slovenija se v zadnjih, skorajda šestih letih ni uspela izviti iz krize. Slovenija pada na mednarodnih lestvicah konkurenčnosti, investitorji se je izogibajo, kljub rasti bruto domačega proizvoda (BDP) v zadnjih mesecih pa realno še vedno dosegamo le 92,5 odstotka BDP na prebivalca iz leta 2008.«