Javna pooblastila

Arhiv: TEHNIČNE TEŽAVE

Listine bodo izdane z zamikom!

essCert: zamenjava gesla

Zaradi varnostnih ukrepov moramo vsi uporabniki spletne aplikacije essCert spremeniti geslo v močnejše.

Arhiv: Ali je za testno vozilo potrebna licenca?

Arhiv: Dovolilnice za leto 2024

Opravljanje prevozov blaga v nekaterih državah izven EU je omejeno in je možno le ob predložitvi dovolilnice. Vlogo za določitev letnega načrta dovolilnic za leto 2024 lahko vložite do 15. 9. 2023. Kritičnih dovolilnic med letom ne morete pridobiti, v kolikor zanje niste oddali vloge za letni načrt. Kot kritične se opredelijo dovolilnice, katerih skupna poraba vseh prevoznikov v obdobju od 1. 10. 2022 do 30. 9. 2023 doseže 90 odstotkov ali več.

Arhiv: Izjemoma dovoljen promet težjih tovornih vozil

V času od sobote, 12. 8. do torka, 15. 8. 2023, je zaradi izrednih razmer dovoljen promet tovornih vozil, katerih največja dovoljena masa presega 7.500 kg, če se promet izvaja z namenom odpravljanja posledic poplav.

Arhiv: Potrdilo o obstoju okoliščin višje sile v povezavi z obsežnimi poplavami

Potrdilo GZS o obstoju višje sile

60 let pospeševanja svetovne trgovine z ATA zvezki

Arhiv: ATA zvezek / ATA Carnet - promocijski video

Nov promocijski video o ATA zvezkih.

Arhiv: 7.6.: Usposabljanje za rokovanje z dovolilnicami

Usposabljanje bo sestavljeno iz teoretičnega dela in delavnice: predstavitev vsebine dovolilnic ter uporaba, delo na konkretnih primerih predavatelja ter primerih iz vašega podjetja.

Arhiv: 6.- 7.6.2023: Webinar o poreklu blaga

Na seminarju bodo pojasnjeni osnovni pojmi s področja porekla blaga. Vse bo temeljilo na praktičnih primerih.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.