Javna pooblastila

Arhiv: Zakonodaja s področja vozil

Obvestilo o dostopu do zakonodaje vezana na vozila na spletni strani Ministrstva za infrastrukturo

Arhiv: ATA zvezki za Rusijo, Ukrajino, Belorusijo

Zaradi trenutnih razmer izdaja ATA zvezkov za te države ni možna.

Arhiv: Digitalizacija ATA zvezka

📗 📲 ATA zvezki (angl. ATA Carnet) se digitalizirajo. Zvezek raznobarvnih listov se poslavlja, nadomestil ga bo elektronski ATA zvezek (eATA zvezek) - podatki v ATA Carnet aplikaciji na vašem pametnem mobilnem telefonu ali tablici.

Arhiv: 17.4.: Carinska vrednost blaga

Carinska vrednost je eden izmed elementov za določanje uvoznih dajatev in drugih ukrepov trgovinske politike.

Arhiv: 20.2.: Strokovni webinar o poreklu blaga

Na seminarju bodo predstavljene osnove glede določitve porekla blaga, tako za preferencialno kot tudi za nepreferencialno poreklo, pravna podlaga ter uporaba v praksi.

Arhiv: Dovolilnice za Belorusijo

Iz Ministrstva za infrastrukturo smo prejeli informacijo, da je beloruska stran uradno potrdila predlog za podaljšanje veljavnosti dovolilnic in sicer do 28. 2. 2023.

Arhiv: Dovolilnice za Rusijo

Dovolilnic za prevoze v Rusijo za leto 2023 še nismo dobili.

Arhiv: Carinski postopki pri vstopu v Turčijo

Pri začasnem uvozu blaga z ATA zvezkom v Turčijo, morate podatke o blagu (celoten seznam blaga) vnesti še v turško spletno aplikacijo.

Arhiv: Posodobljen seznam zakonodaje na področju porekla blaga

Posodobljen seznam zakonodaje na področju porekla blaga

Arhiv: Dovoljenja za blago z dvojno rabo

Od 1. januarja 2023 elektronsko oddajanje vlog.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.