Javna pooblastila

Arhiv: Kvote in šifrant dovolilnic za leto 2019

Arhiv: Dovolilnice CEMT za leto 2019

Objavljen je seznam dodeljenih dovolilnic CEMT za leto 2019 in čakalna lista.

Novice za imetnike licenc št. 2/2018

V tokratnih novicah vas obveščamo o nekaterih novostih s področja licenc in dovolilnic v cestnem prometu. Nekatera področja, za katera prejmemo največ vprašanj, so podrobneje predstavljena.

Arhiv: Reforma sektorja cestnega prevoza

Predlogi so del prvega svežnja o mobilnosti, ki ga je Komisija predstavila junija 2017. Predstavljajo stališče Sveta EU za pogajanja z Evropskim parlamentom, da bi dosegli dogovor o končnih besedilih. Ti bodo predvidoma objavljeni v Uradnem listu EU v drugi polovici leta 2019.

Arhiv: Z ATA zvezkom v Turčijo

Pri začasnem uvozu blaga z ATA zvezkom v Turčijo potrebujete poleg ostalih dokumentov še USB ključ s seznamom blaga v priloženi tabeli. Turška carina že dlje časa zahteva tudi pooblastilo za osebo, ki ureja postopek z ATA zvezkom.

Arhiv: Uporaba ATA zvezka za udeležbo na sejmu v Šanghaju

China International Import Expo (CIIE) bo potekal od 5. do 10. 11. 2018 v Šanghaju.

Arhiv: Seminar o poreklu blaga in ATA zvezkih v vašem kraju

Seminarji o poreklu blaga in ATA zvezkih

Arhiv: Dovolilnice za leto 2019

Rok za oddajo vloge za določitev letnega načrta dovolilnic in CEMT dovolilnic za leto 2019 je 15. september 2018.

Arhiv: Ponovitev seminarja: Poreklo blaga in ATA zvezki

Nepreferencialno poreklo blaga (Certificate of Origin) in začasni izvoz blaga z ATA zvezkom (ATA Carnet)

Arhiv: “Certificate of free marketing” za uvoz blaga v Alžirijo

Januarja 2018 je bila v Alžiriji sprejeta nova zakonodaja, po kateri morajo izvozniki poleg ostale dokumentacije predložiti še uradno potrdilo o prostem gibanju blaga »Certificate of Free Marketing«, izdanim v državi izvoza oz. v državi porekla blaga.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER LICENC

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.