Javna pooblastila

Arhiv: ATA zvezek za Brazilijo

Brazilija od 1. 1. 2022 ne bo več sprejemala ATA zvezkov.

Arhiv: Seminar o poreklu: dvodnevni

Vabljeni na seminar o poreklu blaga, ki smo ga pripravili v dveh delih.

Arhiv: Izvoz v Egipt

Arhiv: Prevozi v Združeno kraljestvo

Za prevoze na relaciji UK-ne EU bo potrebna CEMT dovolilnica.

Sporazumi o prosti trgovini

EU ima s posameznimi državami po vsem svetu sklenjene sporazume o prosti trgovini. Pravila o poreklu so običajno določena v Protokolu o poreklu blaga, ki je priložen posameznemu sporazumu med EU in zadevno državo.

Arhiv: Poreklo blaga 2021

Webinar o POREKLU BLAGA – novosti na področju porekla blaga v letu 2021

Arhiv: O novostih s področja licenc

O novostih s področja licenc za opravljanje prevozov v posebni izdaji regije Glas gospodarstva - Transport.

Arhiv: Prevozi potnikov do 8+1 brez upravljavca prevozov

Za pridobitev nacionalne licence za prevoz potnikov z vozili, ki imajo poleg voznikovega sedeža največ osem sedežev (8+1) in za avtotaksi prevoze, ni več pogoj finančna sposobnost in strokovna usposobljenost.

Arhiv: Razdelitev dovolilnic za leto 2022

Vlogo za določitev letnega načrta dovolilnic za leto 2022 oddajte med 1. in 15. septembrom 2021.

Arhiv: Dostava pošiljk

Pošiljke dostavljene najkasneje v roku treh delovnih dni.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.