Javna pooblastila

Arhiv: Razknjiževanje dovolilnic preko spleta

Na Gospodarski zbornici Slovenije uporabnikom dovolilnic že vrsto let omogočamo vpisovanje uporabljenih dovolilnic preko spletne aplikacije (»razknjiževanje«). Ker možnost vračila dovolilnic preko fizične vloge ukinjamo, vas vabimo, da si čimprej zagotovite geslo za dostop do aplikacije in da pričnete uporabljati spletno aplikacijo.

Arhiv: Digitalizacija ATA zvezka

Arhiv: ATA zvezek tudi za Vietnam

Vietnam nova država podpisnica ATA konvencije.

Arhiv: Potrdilo o obstoju okoliščin višje sile

Na Gospodarski zbornici Slovenije (v nadaljevanju: GZS) članom GZS, katerih komercialne pogodbe s tujimi poslovnimi partnerji vsebujejo klavzulo, da se višja sila dokazuje s potrdilom Gospodarske zbornice Slovenije oz. lokalne zbornice po sedežu podjetja, izdajamo potrdilo, da je bilo dne 24. februarja 2022 z predsedniškim odlokom št. 64/2022 razglašeno vojno stanje v Ukrajini ter, da je Evropska Komisija objavila v Uradnem listu Evropske Unije omejevalne ukrepe v zvezi z ukrepi, ki spodkopavajo ali ogrožajo ozemeljsko nedotakljivost, suverenost in neodvisnost Ukrajine s strani Ruske federacije. Slovenijo kot polnopravno članico Evropske unije, v celoti zavezujejo sprejeti ukrepi Evropske Komisije.

Arhiv: Upravljavec prevozov

Podjetje, ki opravlja prevozniško dejavnost v EU, mora za pridobitev licence imeti strokovno usposobljenega upravljavca prevozov.

Arhiv: Webinar o dovolilnicah in CEMP dovolilnicah - 10. 5. 2022

Usposabljanje za rokovanje z dovolilnicami in CEMT dovolilnicami.

Arhiv: Ali opravljate mednarodne prevoze blaga s kombiji?

Ali opravljate mednarodne prevoze blaga s kombiji?

Arhiv: Elektronski podpis

Predlagamo vam, da oddajate elektronsko podpisane vloge.

Arhiv: Zaposlovanje tujcev

Ukrepanje MJU v zvezi z zamudami v postopkih pridobivanj in podaljševanj dovoljenj za zaposlovanje tujcev

Arhiv: Nerazdeljene CEMT dovolilnice

Obveščamo vas, da imamo za leto 2022, iz kvote nerazdeljenih CEMT dovolilnic...

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.