Javna pooblastila

Arhiv: Upravljavec prevozov

OMEJITVE GLEDE UPRAVLJAVCA PREVOZOV pri izdaji licence za opravljanje prevozov blaga, potnikov in avto-taksi prevoze

Arhiv: Katalog licenc

Register licenc vam omogoča iskanje veljavnih licenc za prevoz potnikov in blaga v notranjem in mednarodnem cestnem prometu ter za avto-taksi prevoze.

Arhiv: Licence: Izjava glede sedeža podjetja

Arhiv: Licence: finančna sposobnost

Na spletni strani smo dodali novo rubriko: Pogosta vprašanja in odgovori.

Arhiv: Potrditev lažjega režima za transport v Avstriji

Avstrijski parlament je sprejel novo ureditev za transport, ki jo je že prej sprejela vlada.

Arhiv: Potrdila o poreklu blaga z mednarodno oznako

Na GZS v Ljubljani in na dvanajstih regionalnih gospodarskih zbornicah smo začeli izdajati nova Potrdila o poreklu blaga, ki vsebujejo mednarodni znak kakovosti ICC/CO.

Arhiv: Začasni uvoz blaga v Rusijo

Ruski carinski organi pri postopku začasnega uvoza blaga v Rusijo z ATA zvezkom od 1. 1. 2017 dodatno zahtevajo še podroben opis blaga s fotografijami.

Arhiv: Zunanjetrgovinska šola

Poslovanje s tujino - spoznajte skrivnosti internacionalizacije - formule ni. Naredite pravi korak - opremite se z znanjem.

Arhiv: Z ATA zvezkom v Kazahstan

Država Kazahstan je postala 76. članica mednarodne garantne verige ATA zvezkov. Kazahstanski carinski organi bodo sprejemali ATA zvezke od 1. aprila 2017.

Arhiv: Začasni izvoz umetniških del z zvezkom ATA

V primeru začasnega izvoza umetniških del vam priporočamo, da se obrnete na Ministrstvo za kulturo, kjer vam bodo izdali ustrezno dovoljenje , ki ga boste predložili v postopku začasnega izvoza.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER LICENC

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz v cestnem prometu, izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.

Licence za prevoze samo v notranjem cestnem prometu, niso vključene v bazo.