Javna pooblastila

Arhiv: Dovolilnice za leto 2023

Arhiv: Licence: pogoji za upravljavca prevozov

Iz drugega odstavka 8. člena Uredbe 1071/2009/ES izhaja, da kandidati za upravljavca prevoza iz 4. člena omenjene uredbe opravljajo izpit v državi članici, v kateri imajo običajno prebivališče, ali v državi članici, v kateri delajo.

Arhiv: Poslujete s Turčijo?

Turčija je letos uradno spremenila mednarodno ime države ter se iz Turkey preimenovala v Türkiye.

Arhiv: Anketa o zadovoljstvu strank

Vljudno vas prosimo za vaše mnenje o zadovoljstvu.

Arhiv: Poslovanje z Združenim kraljestvom

Vabljeni na "Čaj z razlogom" v Novo mesto, kjer bo predstavljen britanski trg in napotki na vstop na trg Združenega kraljestva. Predstavljen bo tudi mednarodni carinski dokument ATA zvezek (angl. ATA Carnet), ki omogoča enostavnejši in cenejši začasni uvoz blaga v ZK slovenskim podjetjem, ki želijo tam predstaviti svoje izdelke.

Arhiv: Razdelitev dovolilnic za leto 2023

Vlogo za določitev letnega načrta dovolilnic za leto 2023 oddajte med 1. in 15. septembrom 2022

Arhiv: Ne spreglejte: 13.6.: Webinar o poreklu blaga

Preferencialno in nepreferencialno poreklo blaga

Arhiv: 8.6: UVRŠČANJE BLAGA V CARINSKO TARIFO

Arhiv: Navodila za uporabo CEMT dovolilnic

Navodila za uporabo večstranskega kontingenta dovolilnic CEMT

Arhiv: Nov e-naslov: licence@gzs.si

Imetnike licenc in dovolilnic obveščamo, da lahko vloge pošiljate na e-naslov licence@gzs.si.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.