Javna pooblastila

Arhiv: Potrdilo za voznike - podaljšanje

Vozniki, ki kljub pravočasno oddani vlogi za podaljšanje dovoljenja za prebivanje in delo, niso pravočasno pridobili novega enotnega dovoljenja za prebivanje in delo, lahko na GZS pridobijo potrdilo za voznika na podlagi potrdila o prejeti vlogi za podaljšanje enotnega dovoljenja za prebivanje in delo izdanega s strani Upravne enote.

Arhiv: Mobilnostni sveženj – pomembni datumi v 2022

2.2., 21. 2., 21.5.2022

Arhiv: Cene od 1. 1. 2022

Arhiv: Dovolilnice za leto 2022

Izdane odločbe za letni načrt dovolilnic in CEMT dovolilnic za leto 2022.

Arhiv: Licence tudi za mednarodne prevoze blaga s kombiji

Prevozniki lahko le še do maja prihodnje leto opravljajo prevoze blaga s kombi vozili brez licence.

Arhiv: 14.12.: Usposabljanje: dovolilnice in CEMT dovolilnice

Seminar je namenjen podjetjem, katerim prevozniki iz tretjih držav dostavljajo blago in morajo pri prevzemu blaga rokovati z dovolilnicami.

Arhiv: 8.12.: Uvrščanje blaga v carinsko tarifo

Vsi carinski postopki se začnejo z uvrstitvijo blaga v carinsko tarifo. Zato je seminar primeren za vse, ki ste vključeni v izvozno-uvozne postopke.

Arhiv: Vietnam

Od 1. maja 2022 boste lahko blago začasno uvozili z ATA zvezkom tudi v Vietnam, 79 državo podpisno Mednarodne konvencije o začasnem uvozu.

Arhiv: ATA zvezek za Brazilijo

Brazilija od 1. 1. 2022 ne bo več sprejemala ATA zvezkov.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.