Koroška gospodarska zbornica

Arhiv: Regionalna razvojna konferenca: Pametne rešitve za izzive regije

GZS Območna zbornica Koroška je z regionalno razvojno konferenco delovno obeležila 50-obletnico delovanja. Konference z naslovom Pametne rešitve za razvoj regije, ki se je odvijala v sodelovanju z RRA Koroška v Dvorcu Bukovje v Dravogradu, 21.9.2017, so se udeležili vodilni predstavniki koroškega gospodarskega, razvojnega in izobraževalnega sektorja regije ter župani koroških občin.

Arhiv: Na Koroškem s SPTE proizvedli več kot 600 GWH električne energije in 570 GWH toplote

Arhiv: Gospodarska slika regije ob 50-obletnici delovanja GZS OZ Koroška

Gospodarsko sliko koroške regije tvori 1.232 družb in 2.033 samostojnih podjetnikov ter 13 zadrug. Kazalci poslovanja kažejo uspešno obdobje in rast, kar obeta dober razvojni zagon. Bistveni značilnosti gospodarstva Koroške sta izrazita izvozna naravnanost in rast obsega industrijske proizvodnje. Slednji se je povečal največ v zadnjih treh letih, za 6,6%. Na slovenski ravni med regijami Koroška izstopa z visoko rastjo produktivnosti, kazalnik dodane vrednosti na zaposlenega, ki je v preteklem letu porasel za 5,4%, uvrša Koroško na drugo mesto v Sloveniji.

Arhiv: Katere evidence na kadrovskem področju sem dolžan voditi kot delodajalec?, 28.9.2017

Vabimo vas na strokovno delavnico, na kateri bosta podrobno predstavljeni Evidenca o zaposlenih in Evidenca o izrabi delovnega časa ter njune vsebinske podlage ter ostale evidence s področja kadrov.

Arhiv: Glasujte za naj inovacijo po izboru javnosti!

Glasovanje bo potekalo od 12. septembra 2017 dalje.

Arhiv: Brezplačna delavnica "Praktično usposabljanje delodajalcev za delo s spletnim orodjem za ocenjevanje tveganja OiRA"

Povabilo na brezplačno delavnico, namenjeno delodajalcem za delo s spletnim orodjem.

Arhiv: Ključne novodobne kompetence vodilnih in zaposlenih, Dravograd, 14.9.2017

Vljudno vabljeni na seminar, ki se osredotoča na navodobne kompetence vodilnih in zaposlenih v podjetjih.

Arhiv: Napovedane »DAVČNE NOVOSTI« in spremembe pri povračilu stroškov službenih poti!, Dravograd, 7. september 2017

Vabimo vas na seminar, kjer boste izvedeli novosti pri povračilu stroškov službenih poti.

Arhiv: Odprtje dostopa do raziskovalne infrastrukture Skupnega raziskovalnega središča Evropske komisije

Skupno raziskovalno središče Evropske komisije (JRC EC) odpira svojo znanstveno infrastrukturo akademijam in raziskovalnim skupnostim, industriji, malim in srednje velikim podjetjem ter splošneje javnemu in zasebnemu sektorju.

Arhiv: Izjava za javnost - Umeščanje trase 3. razvojne osi na relaciji Slovenj Gradec - Dravograd - Holmec