Javna pooblastila

Kratki spletni seminarji s področja cestnih prevozov

Vabljeni na sklop kratkih spletnih seminarjev s področja cestnih prevoz

Na seminarjih bodo predstavljene spremembe evropske Uredbe in spremembe Zakona o prevozih v cestnem prometu, ki vplivajo na pogoje za opravljanje prevozne dejavnosti.
    Predavatelji bodo poleg izdajateljev tudi vodilni strokovnjaki iz Ministrstva za infrastrukturo in Finančne uprave.

Področje prevozov je urejeno na podlagi predpisov Evropske unije, z mednarodnimi sporazumi in nacionalno zakonodajo. Področje je široko in zakonodaja se stalno spreminja.
    V zadnjem letu je bilo na področju licenc kar nekaj sprememb, trenutno je v postopku sprememba zakona, novosti so napovedane za naslednje leto. Zato ni čudno, da se izdajatelji licenc srečujemo z ogromnim številom vprašanj s strani prevoznikov. Če tudi vas zanima področje licenc in dovolilnic, vas vabimo, da se udeležite naslednjih spletnih seminarjev.

13. maj 2021
    Na kratko o licencah za opravljanje prevozov
    Pogoj za opravljanje dejavnosti prevozov blaga in potnikov v notranjem in mednarodnem cestnem prometu je pridobljena licenca oz. licenca Skupnosti.

27. maj 2021
    Dovolilnice za opravljanje mednarodnih prevozov
    Za prevoz blaga v mednarodnem cestnem prometu je v nekaterih državah potrebna dovolilnica.

10. junij 2021
    Licence za prevoze potnikov in taksi prevozi
    Za opravljanje prevozov potnikov z vozili, ki imajo poleg voznikovega sedeža največ 8 sedežev in za avtotaksi prevoze je potrebna licenca.

21. junij 2021
    Licence za prevoze blaga s kombi vozili
    Od 21. 2. 2022 bo za opravljanje prevozov blaga z vozili, katerih največja dovoljena masa naloženega vozila presega 2,5 tone, potrebna licenca.
    Prijava na spletni seminar >>

Dodatne informacije: Urška Kavčič Rihar/ T: 01 5897 652 / E: urska.kavcic-rihar@cpu.si

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER LICENC

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.