Javna pooblastila

Brexit - od 1. maja 2021

Sporazum s 1. 5. 2021 formalno stopi v veljavo.

Kratki spletni seminarji s področja cestnih prevozov

Vabljeni na sklop kratkih spletnih seminarjev s področja cestnih prevozov. Na seminarjih bodo predstavljene spremembe evropske Uredbe in spremembe Zakona o prevozih v cestnem prometu, ki vplivajo na pogoje za opravljanje prevozne dejavnosti. Predavatelji bodo poleg izdajateljev tudi vodilni strokovnjaki iz Ministrstva za infrastrukturo in Finančne uprave.

Novice za imetnike licenc

Se ukvarjate s prevozi v cestnem prometu? Preverite spremenjene pogoje za licenco in kakšne novosti so predvidene.

Novice za imetnike licenc št. 6/2021

Spremljevalec izrednega prevoza

Arhiv: 22.4.: Webinar o poreklu

Glavna tema webinarja bodo novosti na področju preferencialnega porekla blaga v letu 2021 – tako novosti, ki so že stopile v veljavo kot tudi novosti, ki nas še čakajo v letošnjem letu. Poudarek bo na praktičnem vidiku uporabe pravil o poreklu blaga, predvsem v smislu, kako se znajti v praksi glede na dejstvo, da je zakonodaja obširna. V ta namen boste prejeli posodobljen seznam zakonodaje s področja preferencialnega porekla blaga. Tekom predavanja bo zaradi boljšega razumevanja tematike predstavljenih več primerov iz prakse.

Podaljšanje veljavnosti kode 95

Na podlagi Uredbe Omnibus II se v Sloveniji podaljšuje veljavnost temeljnih kvalifikacij - kode 95.

Sprememba Zakona o prevozih v cestnem prometu

Sprememba Zakona o prevozih v cestnem prometu je v zaključni fazi. Predlagane spremembe bodo vplivale tudi na pogoje za pridobitev licence.

Arhiv: Vstop v Srbijo iz poslovnih razlogov

Navodilo glede vstopa v Srbijo iz poslovnih razlogov.

Sporazumi o prosti trgovini

EU ima s posameznimi državami po vsem svetu sklenjene sporazume o prosti trgovini. Pravila o poreklu so običajno določena v Protokolu o poreklu blaga, ki je priložen posameznemu sporazumu med EU in zadevno državo.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER LICENC

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.