Javna pooblastila

Cenik za licence in dovolilnice od 13. 5. 2019

Nove cene za licence in dovolilnice veljajo od ponedeljka, 13. 5. 2019.

Ukrepi zunanjetrgovinske politike - priložnosti za slovenska podjetja

Uvrščanje blaga, tarifne opustite kot poslovne priložnosti, poreklo blaga in trgovinske ovire pri dostopanju na tretje trge EU. Eden od ukrepov trgovinske polite EU je uvedba avtonomnih tarifnih opustitev, in sicer na podlagi zahtevkov podjetjih iz EU. Ta ukrep omogoča popolno ali delno oprostitev plačila uvoznih carin bodisi za neomejeno ali omejeno količino uvoza. Osnovni namen carinskih opustitev je omogočiti podjetjem v EU uporabo surovin, polizdelkov, sestavnih delov, opreme in materiala za uporabo v proizvodnem procesu z zmanjšanimi plačili ali brez plačila uvoznih carin.

Arhiv: BREXIT

Arhiv: ATA zvezek za Srbijo in Švico

Ne spreglejte posebnosti pri začasnem uvozu blaga v Srbijo in Švico.

Arhiv: Severna Makedonija

Na ATA zvezku je treba popraviti ime Republic of North Macedonia, oznaka MK ostaja.

Arhiv: Izkaznice o vozniških kvalifikacijah

Arhiv: Ljubljana, 19.2.: Uvrščanje blaga v carinsko tarifo, poreklo blaga (nepreferencialno in preferencialno) in začasni izvoz

Seminar je namenjen osebam v podjetjih, ki so vključeni v izvozne postopke. Spoznali boste osnove carinskih postopkov, pravila glede uvrščanja blaga v carinsko tarifo in glede določitve preferencialnega in nepreferencialnega porekla blaga. Dobili boste vpogled na veljavno zakonodajo in sporazume v zvezi s poreklom. Na kratko bo predstavljen še poenostavljen postopek začasnega izvoza blaga z ATA zvezkom.

Arhiv: Poreklo blaga: Sporazum med EU in Japonsko

Sporazum o gospodarskem partnerstvu med Evropsko unijo in Japonsko, ki opredeljuje tudi pravila glede preferencialnega porekla blaga, je bil objavljen dne 27. 12. 2018 v Uradnem listu EU L 330 in bo začel veljati 1. februarja 2019.

Arhiv: Kvote in šifrant dovolilnic za leto 2019

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER LICENC

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz v cestnem prometu, izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.

Licence za prevoze samo v notranjem cestnem prometu, niso vključene v bazo.