Informacije in pomoč

Zaradi večjega števila obiskovalcev višji promet razstavljavcev

»Že lanski promet razstavljavcev na Slovenskem knjižnem sejmu je bil dober, letos pa je bil zaradi velikega števila obiskovalcev še večji,« je dejal predsednik upravnega odbora sejma in predsednik Zbornice knjižnih založnikov in knjigotržcev na GZS Zdravko Kafol.

Tradicionalno je zdaj lahko digitalno

»Digitalizira se lahko tudi zelo tradicionalne stvari,« meni dr. Igor Benko, ki je na konferenci Go Digital! spregovoril o primerih dobrih praks digitalizacije. Svoja stališča so predstavili tudi drugi strokovnjaki, ki so ovrednotili pomen napredka na tem področju.

Investicije spet v polnem zamahu

Jesenska Akademija gradbenih investicij (AGI) požela izjemen uspeh.

Začenjajo se vlaganja v umetno inteligenco

Nekatera slovenska podjetja so že začela, druga pa se spogledujejo z vlaganjem v umetno inteligenco.

V dejavnosti transporta vlada optimizem

Transportna podjetja še naprej beležijo visoke stopnje rasti, ki naj bi se nadaljevale tudi v prihodnje.

Cene energentov še ne bodo padle

Pred zimo lahko pričakujemo povečano povpraševanje in s tem višje cene energentov. Med njimi je večjim cenovnim spremembam v zadnjem času izpostavljen predvsem zemeljski plin.

Usmerjati se je treba v proizvodnjo izdelkov z visoko dodano vrednostjo

Višje cene surovin in energentov vplivajo na vsa podjetja, a jih ni mogoče neposredno prenesti v cene končnih izdelkov.

Zaradi nepredvidljivih razmer podjetja ne želijo tvegati

Leta 2018 so aluminijsko industrijo zaznamovale ekstremno visoke cene vhodnih surovin, ki pa se predvidoma ne bodo več višale.

Sloveniji se v naslednjih letih obetajo velike gradnje

Večji investicijski projekti so za gradbince vselej zelo zanimivi. Poleg drugega tira in tretje razvojne osi je pričakovati, da bodo v širitev svojih poslovnih zmogljivosti vlagali tudi gospodarstveniki.

Premalo kadrov s poklicno izobrazbo

Podjetje Pomgrad se tudi letos sooča z velikim povpraševanjem po gradbenih storitvah, zato bodo zaposlili od 30 do 40 ljudi, predvsem na področju gradbene operative. Da primernega kadra ni, ugotavljajo tudi agencije za zaposlovanje.