Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij

Arhiv: Žitna konferenca 2022

8. novembra je na Gospodarski zbornici potekala Žitna konferenca,  na kateri smo razpravljali o izzivih v žitni verigi.  Gre za osrednji letni dogodek srečanja z deležniki žitnega sektorja, predstavitve strokovnih vsebin, napovedi ter razprave o najaktualnejših vsebinah v sektorju. Osrednja tema letošnje konference je bila S stabilno in konkurenčno žitno verigo v prihodnost. Temelj za uspešno in stabilno žitno verigo, ki bo konkurenčna, je dolgoročno sodelovanje vseh členov v verigi, vzpostavitev sheme izbrane kakovosti za žita in ustrezno strateško investiranje v sušilne in skladiščne kapacitete. Sektor potrebuje strateško investiranje tako za prilagoditve na podnebne spremembe, kot v trajnostno pridelavo in predelavo.

Predstavitve iz dogodka: