Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij

Arhiv: Predstavitev 5. javnega razpisa za podukrep 4.2 - Podpora za naložbe v predelavo, trženje oziroma razvoj kmetijskih proizvodov za leto 2019

Vljudno vabljeni na predstavitev 5. javnega razpisa za podukrep 4.2 - Podpora za naložbe v predelavo, trženje oziroma razvoj kmetijskih proizvodov za leto 2019 predstavitev bo potekala v sredo, 6. marca 2019, s pričetkom ob 9. uri na Gospodarski zbornici Slovenije, Dimičeva 13, 1000 Ljubljana v dvorani G v medetaži.

Arhiv: Vabljeni na delavnico o raznolikosti prehranskih sistemov

SCAR food systems v ponedeljek, 18. februarja vabi na 2. mednarodne delavnice na temo: Diversifying Food Systems in the Pursuit of Sustainable Food Production and Healthy Diets. Glavne teme, ki jih bodo pokrili strokovnjaki, so: raznolikost prehranskih sistemov na vseh stopnjah proizvodnje, komunikacija med deležniki vzdolž prehranske verige, raznolikost prehranskih vzorcev ter obnašanje potrošnika.

Arhiv: S 1. januarjem 2019 je sektor sadja zavezan k prispevku za promocijo

Na podlagi objavljenega Naznanila o prejetju sklepa Evropske komisije o združljivosti državne pomoči s Pogodbo o delovanju EU (Uradni list RS, št. 82/2018 z dne 21.12.2018), se s 1.1.2019 začne plačevati prispevek v sektorju sadja za programsko obdobje od 1.1.2018 do 31.12.2020.