Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij

Arhiv: Pekovski izdelki - Podeljena zlata priznanja za odlično kakovost v letu 2015

Zbornica kmetijskih in živilskih podjetji pri GZS je 12. februarja 2015 podelila zlata priznanja za odlično kakovost pekovskih izdelkov (kruha, pekovskega peciva, keksov in testenin).

Pekarska podjetja so letos prijavila na ocenjevanje rekordno število izdelkov. Med dobitniki zlatih priznanj, ki so se izkazali tako po izgledu, strukturi in okusu, so še vedno najmočneje zastopani kruhi, ki jih je kar 54. Sledi skupina fino pekovsko pecivo s 13 izdelki, v kateri prevladujejo bureki z različnimi polnili, krofi in drugi izdelki iz listnatega testa. Skupino nagrajenega pekovskega peciva predstavlja 12 izdelkov, skupino nagrajenih testenin 8 izdelkov in skupino keksov 4 nagrajeni izdelki.

Več informacij je v prilogi.

Video reportaža s podelitve priznanj

Novinarska konferenca pred podelitvijo priznanj

Ocenjevanje najboljših pekovskih zdelkov

ZAHVALJUJEMO SE SPONZORJEM POGOSTITVE:

Pripeti dokumenti