Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij

Arhiv: Skupščina Združenja za prehranska dopolnila

Ljubljana, 29. marec 2019 – Na GZS je potekala letna skupščina Združenja za prehranska dopolnila. Na skupščini je bilo obravnavano poročilo o delu v 2018, plan dela za 2019 in grob finančni plan. V okviru razprave smo obravnavali aktualno problematiko sektorja s področja carinjenja, davkov in zadnjih odločitev vladnih organov s področja uporabe pojma »probiotik« na označbah prehranskih dopolnil.

Na skupščini smo gostili tudi posebnega gosta in sicer predstavnika evropskega združenja FoodSupplementsEurope, g. Patricka Coppensa. Povzel je delovanje in organiziranost združenja ter predstavil prioritete dela. Prihodnost sektorja prehranskih dopolnil bodo na ravni EU med drugim zaznamovale teme s področja zakonodaje (kontaminanti, aditivi, sestavine, označevanje idr.).

Dodatne informacije:
dr. Petra Medved Djurašinović, sekretarka
Združenje za prehranska dopolnila pri GZS-Zbornici kmetijskih in živilskih podjetij
T: 01 58 98 296; E: petra.medved@gzs.si