Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij

Arhiv: Razpis ECOTROPHELIA SLOVENIJA 2020

GZS-Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij (GZS-ZKŽP) razpisuje tekmovanje za študente s področja inovativnosti v živilstvu in razvoja novih živilskih izdelkov pod imenom »ECOTROPHELIA SLOVENIJA 2020«.

Tako kot do sedaj morajo izdelki tudi v letošnjem letu zajeti eko-inovacijo v vsaj eni dimenziji razvoja (surovine - ekološka pridelava, nizek ogljični odtis in/ali embalaža - povratna, primerna za recikliranje in/ali proizvodni proces - varčevanje z energijo, uporaba reciklirane vode in/ali distribucija/logistika - nove storitve, kratke oskrbovalne verige idr.).

V okviru projekta želimo mlade spodbuditi k timskemu delu, organizaciji, razvoju novih izdelkov ter posledično prepoznati tiste inovativne živilske izdelke v slovenskem prostoru, ki jih je smiselno strokovno podpreti, nagraditi, promovirati v širši javnosti, omogočiti njihov nadaljnji razvoj, nenazadnje pa pomagati mladim pri vzpostavitvi novega podjetja, zagonu proizvodnje ali povezovanju s potencialnimi investitorji.

Zmagovalna ekipa študentov bo Slovenijo zastopala na evropskem tekmovanju ECOTROPHELIA EUROPE 2020, ki bo potekal 18.-19. oktobra 2020 na sejmu SIAL v Parizu.

Pomembni datumi:

26. februar 2020  Mreženje (GZS, Ljubljana) - s pričetkom ob 14. uri
8. april 2020 Rok za oddajo prijavnice in plačilo kotizacije (50 € z DDV/ekipo) (Obrazec 1)
 1. junij 2020  Rok za oddajo dosjeja in ostalih obrazcev (Obrazec 2 in Obrazec 3)
 23. junij 2020  Nacionalno tekmovanje
 23. junij 2020  Razglasitev zmagovalcev in podelitev nagrad