Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij

Arhiv: COVID-19: Ukrepi na ravni EU

FoodDrinkEurope je v zvezi z aktualno situacijo glede koronavirusa pripravil dokument z najpogostejšimi vprašanji. Teme dokumenta so: živila kot vektor za koronavirus, vpliv virusa na živilsko industrijo, dosedanji ukrepi Evropske Komisije ter kaj slednja še lahko stori za blaženje vpliva. Celoten dokument si lahko preberete tukaj.

FoodDrinkEurope, Copa and Cogeca in CELCAA so objavile skupno izjavo, v kateri poudarjajo, da je zagotavljanje preskrbljenosti s hrano njihov prvi cilj. V izjavi, v kateri naslavljajo tudi Evropsko komisijo, poudarjajo pomen, ki ga ima ohranitev enotnega trga EU pri zagotavljanju stabilne in varne preskrbe s hrano ter izpostavljajo ključna priporočila Komisiji za uspešno soočanje s situacijo. Celotno izjavo si lahko preberete tukaj.