Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij

Arhiv: A European Action on Whole Grain Partnerships - WholEUGrain

A European Action on Whole Grain Partnerships - WholEUGrain

V novembru 2019 je bil lansiran triletni projekt WholEUGrain, ki je sofinanciran s strani Evropske komisije v okviru 3. Zdravstvenega programa (2014-2020). Glavni namen projekta je prenesti dobro prakso Danske za vzpostavitev javno-zasebnega partnerstva za povečanje uživanja polnozrnatih izdelkov na druge države. V projektu sodelujejo 4 države (Danska, Romunija, Slovenija, Bosna in Hercegovina). GZS-Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij je odgovorna za vodenje dveh delovnih paketov projekta. Odgovorna je za diseminacijo aktivnosti projekta in za vzpostavitev javno-zasebnega partnerstva v Sloveniji. V okviru aktivnosti javno-zasebnega partnerstva želimo povečati ozaveščenost potrošnikov o pomenu uživanja polnozrnatih izdelkov in jih posledično spodbuditi, da posegajo po tovrstnih izdelkih.

Cilji projekta

Več o projektu WholEUGrain lahko najdete na:

Spletna stran

FB profil