Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij

Arhiv: Razpis ECOTROPHELIA SLOVENIJA 2021

GZS-Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij (GZS-ZKŽP) razpisuje tekmovanje za študente s področja inovativnosti v živilstvu in razvoja novih živilskih izdelkov pod imenom »ECOTROPHELIA SLOVENIJA 2021«.

Tako kot do sedaj morajo izdelki tudi v letošnjem letu zajeti eko-inovacijo v vsaj eni dimenziji razvoja (surovine - ekološka pridelava, nizek ogljični odtis in/ali embalaža - povratna, primerna za recikliranje in/ali proizvodni proces - varčevanje z energijo, uporaba reciklirane vode in/ali distribucija/logistika - nove storitve, kratke oskrbovalne verige idr.).

V okviru projekta želimo mlade spodbuditi k timskemu delu, organizaciji, razvoju novih izdelkov ter posledično prepoznati tiste inovativne živilske izdelke v slovenskem prostoru, ki jih je smiselno strokovno podpreti, nagraditi, promovirati v širši javnosti, omogočiti njihov nadaljnji razvoj, nenazadnje pa pomagati mladim pri vzpostavitvi novega podjetja, zagonu proizvodnje ali povezovanju s potencialnimi investitorji.

Zmagovalna ekipa študentov bo Slovenijo zastopala na evropskem tekmovanju ECOTROPHELIA EUROPE 2021, ki bo potekalo 10.-11. oktobra 2021 na sejmu ANUGA v Kölnu.

Pomembni datumi:

15. februar 2021

Rok za oddajo prijavnice in plačilo kotizacije (50 € z DDV/ekipo) (Obrazec 1)

1. junij 2021

Rok za oddajo dosjeja in ostalih obrazcev (Obrazec 2 in Obrazec 3)

junij 2021

Nacionalno tekmovanje

junij 2021

Razglasitev zmagovalcev in podelitev nagrad

Vabljeni k sodelovanju!

dr. Petra Medved Djurašinović,

vodja projekta

Več informacij:

Maja Oblak

T: 01 5898 297

E: maja.oblak@gzs.si

Pripete datoteke:

Utrinki s tekmovanja Ecotrophelia Slovenija 2021:

Posnetek evropskega tekmovanja Ecotrophelia Europe 2020 si lahko ogledate na TEJ POVEZAVI.