Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij

Arhiv: RAZPIS: Prijava živil v Katalog živil izboljšane hranilne sestave

RAZPIS Katalog ivil izboljane hranilne sestave

KATALOG ŽIVIL IZBOLJŠANE HRANILNE SESTAVE

RAZPIS ZA LETO 2021

Spoštovani,

Na GZS-Zbornici kmetijskih in živilskih podjetij (GZS-ZKŽP) že tretje leto zapored pripravljamo Katalog živil izboljšane hranilne sestave, s pomočjo katerega želimo potrošnikom približati široko ponudbo tovrstnih izdelkov na slovenskem trgu.

Kriteriji za vključitev živil v katalog:

1. živilo ima prehransko prednost

1a) živilo ima prehransko in/ali zdravstveno trditev

• živilo ima nizko/zmanjšano vsebnost ali je brez določenih hranil glede na primerljivo živilo (sladkor, dodani sladkor, sol, maščobe, skupne maščobe, nasičene maščobe idr.) (Priloga k Uredbi (ES) št. 1924/2006),
  • živilo vsebuje, je vir ali ima visoko vsebnost določenih hranil glede na primerljivo živilo (prehranska vlaknina, vitamini, minerali idr.) (Priloga k Uredbi (ES) št. 1924/2006) ALI

1b) živilo je primer dobre prakse izboljšanja hranilne sestave, ne dosega pa

predpisanih pogojev za uporabo določene prehranske trditve

2. živilo je v prodaji na slovenskem trgu in je tako na voljo potrošniku

3. živilo je namenjeno širši populaciji

Poleg osnovnih podatkov o živilu bomo v promocijskem katalogu objavili tudi podatke in logotip vašega podjetja. Na ta način želimo še dodatno vzpostaviti neposredno vez med živili in podjetji, ki razvijate in ponujate tovrstna živila na slovenskem trgu.

V kolikor bi želeli, da vaše živilo oziroma več njih objavimo v Katalogu živil izboljšane hranilne sestave, vas pozivamo, da za vsako živilo posebej, ki bi ga želeli predstaviti v katalogu, izpolnite spletno prijavnico.

V primeru, da želite v katalog vključiti več živil, ki se razlikujejo le v okusu vas prosimo, da zanje izpolnite le eno prijavnico, v katero navedete podatke o povprečnem izračunu hranilne vrednosti ter naložite skupno sliko izdelka različnih okusov.

ZAKAJ SE ODLOČITI ZA PRIJAVO ŽIVIL V
KATALOG ŽIVIL IZBOLJŠANE HRANILNE SESTAVE?

• distribucija kataloga v reviji Viva Medicina & ljudje
  • distribucija kataloga trgovcem + morebitne dodatne aktivnosti
  • objava kataloga na spletni strani GZS-ZKŽP
  • izpostavitev izdelkov v Katalogu živil za javno naročanje
  • promocija kataloga na dogodkih

Prijavnina posameznega živila v Katalog živil izboljšane hranilne sestave znaša:

• 50,00 € + DDV/izdelek  (člani GZS-ZKŽP)
  • 100,00 € + DDV/izdelek (nečlani GZS-ZKŽP)

O ustreznosti živil za vključitev v Katalog živil izboljšane hranilne sestave bo odločala posebna strokovna komisija. Podjetje bo obveščeno o živilih, ki ustrezajo kriterijem za vključitev v katalog. Obvestilu bodo priložene tudi informacije za izvedbo plačila, ki mora biti izvedeno najkasneje v 14 dneh po prejemu obvestila.

Spodaj lahko dostopate do spletne prijavnice. Prosimo vas, da prijavnice izpolnite do petka, 3. septembra 2021.

Lep pozdrav,
Strokovna služba GZS-ZKŽP