Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij

Arhiv: RAZPIS: PUBLIKACIJA ODLOČI SE ZA ŽIVILA IZBOLJŠANE HRANILNE SESTAVE

RAZPIS Publikacija Odloi se ivila izboljane hranilne sestave

PUBLIKACIJA
ODLOČI SE ZA ŽIVILA IZBOLJŠANE HRANILNE SESTAVE

RAZPIS ZA LETO 2022

Spoštovani,

Na GZS-Zbornici kmetijskih in živilskih podjetij (GZS-ZKŽP) že tretje leto zapored pripravljamo publikacijo "Odloči se za živila izboljšane hranilne sestave", s pomočjo katere želimo potrošnikom približati ponudbo tovrstnih izdelkov na slovenskem trgu.

Kriteriji za vključitev živil v katalog:

1. živilo ima prehransko prednost

1a) živilo ima prehransko in/ali zdravstveno trditev

• živilo ima nizko/zmanjšano vsebnost ali je brez določenih hranil glede na primerljivo živilo (sladkor, dodani sladkor, sol, maščobe, skupne maščobe, nasičene maščobe idr.) (Priloga k Uredbi (ES) št. 1924/2006),

• živilo vsebuje, je vir ali ima visoko vsebnost določenih hranil glede na primerljivo živilo (prehranska vlaknina, vitamini, minerali idr.) (Priloga k Uredbi (ES) št. 1924/2006) ALI

1b) živilo je primer dobre prakse izboljšanja hranilne sestave, ne dosega pa

predpisanih pogojev za uporabo določene prehranske trditve

2. živilo je v prodaji na slovenskem trgu in je tako na voljo potrošniku

3. živilo je namenjeno širši populaciji

Poleg osnovnih podatkov o živilu bomo v promocijski publikaciji objavili tudi podatke in logotip vašega podjetja.
V kolikor bi želeli, da vaše živilo oziroma več njih vključimo v publikacijo "Odloči se za živila izboljšane hranilne sestave", vas pozivamo, da za vsako živilo posebej, ki bi ga želeli predstaviti v publikaciji, izpolnite spletno prijavnico.

V primeru, da želite v publikacijo vključiti več živil, ki se razlikujejo le v okusu vas prosimo, da zanje izpolnite le eno prijavnico, v katero navedete podatke o povprečnem izračunu hranilne vrednosti ter naložite skupno sliko izdelka različnih okusov.

PRIJAVNINA

V prijavnino je všteto:
− vključenost živil v publikacijo
− promocija publikacije na spletni strani GZS-ZKŽP
− promocija publikacije na dogodkih GZS-ZKŽP
− promocija živil in podjetij na družbenih medijih GZS-ZKŽP
− distribucija publikacije v reviji Viva Medicina & ljudje
− pošiljanje 5 izvodov publikacije podjetju
− objava v e-novicah Kataloga živil za javno naročanje
− potrdilo o vključenosti podjetja v doseganje ciljev trajnostnega razvoja
− vključenost živil in podjetij v promocijsko kampanjo Dober tek Slovenija, ki bo potekala pod okriljem Ministrstva za zdravje

125,00 EUR (brez DDV)/podjetje + 50,00 EUR (brez DDV)/živilo za člane GZS/ZKŽP

250,00 EUR (brez DDV)/podjetje + 100,00 EUR (brez DDV)/živilo za nečlane

Vsak dodatni izvod publikacije znaša 3,00 EUR + DDV.

Z vključenostjo živil v publikacijo dobijo podjetja tudi potrdilo o vključenosti podjetja v doseganje ciljev trajnostnega razvoja, saj s širjenjem ponudbe živil izboljšane hranilne sestave stremijo k uresničevanju 2. cilja trajnostnega razvoja, ki se nanaša na izboljšanje prehrane ljudi. Potrdilo lahko podjetja vključijo v svoje trajnostno poročilo.

O ustreznosti živil za vključitev v publikacijo "Odloči se za živila izboljšane hranilne sestave" bo odločala strokovna komisija. Podjetje bo obveščeno o živilih, ki ustrezajo kriterijem za vključitev v publikacijo. Obvestilu bodo priložene tudi informacije za izvedbo plačila, ki mora biti izvedeno najkasneje v 14 dneh po prejemu obvestila.

Spodaj lahko dostopate do spletne prijavnice. Prijavnice izpolnite do petka, 2. septembra 2022.

Lep pozdrav,
Strokovna služba GZS-ZKŽP