Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij

Arhiv: Razpis: ECOTROPHELIA SLOVENIJA Junior 2024

GZS-Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij (GZS-ZKŽP) razpisuje 2. tekmovanje za dijake s področja inovativnosti v živilstvu in razvoja novih živilskih izdelkov pod imenom »ECOTROPHELIA SLOVENIJA Junior 2024«.

ECOTROPHELIA SLOVENIJA Junior je tekmovanje, nastalo po uspešnem in že prepoznavnem študentskem tekmovanju ECOTROPHELIA SLOVENIJA, ki pa je po svojem obsegu in zahtevnosti prilagojeno dijakom.

Tako kot pri študentskem tekmovanju, morajo tudi izdelki, ki jih bodo razvile ekipe dijakov, zajeti trajnostno inovacijo v vsaj eni dimenziji razvoja (surovine - ekološka pridelava, nizek ogljični odtis in/ali embalaža - povratna, primerna za recikliranje in/ali proizvodni proces - varčevanje z energijo, uporaba reciklirane vode in/ali distribucija/logistika - nove storitve, kratke oskrbovalne verige idr.).

V okviru projekta želimo mlade spodbuditi k timskemu delu, organizaciji, razvoju novih izdelkov ter posledično prepoznati tiste inovativne živilske izdelke v slovenskem prostoru, ki jih je smiselno strokovno podpreti, nagraditi, promovirati v širši javnosti ter omogočiti njihov nadaljnji razvoj.

POMEMBNI DATUMI:

22. november 2023         Rok za oddajo prijavnice in plačilo kotizacije (50 € z DDV/ekipo) (Obrazec 1)
 29. marec 2024
 Rok za oddajo dosjeja in preostalih obrazcev (Obrazec 2 in Obrazec 3)
25. april 2024  Nacionalno tekmovanje
25. april 2024  Razglasitev zmagovalcev in podelitev nagrad

Več informacij:
Maja Oblak
T: 01 5898 297
E: maja.oblak@gzs.si

Vabljeni k sodelovanju!

Pripete datoteke: