Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij

15. Informativa, sejem izobraževanja in poklicev

Celovite informacije o izobraževalnih, poklicnih in zaposlitvenih priložnostih za mlade doma in po svetu na enem mestu ponuja sejem Informativa, ki je potekal 19. in 20. januarja 2024 v Ljubljani. Informativa poteka tik pred uradnimi informativnimi dnevi, na enem mestu pa predstavi srednješolske, visokošolske, višje strokovne, dodiplomske in podiplomske študijske programe, mednarodne izmenjave, poklice, prekvalifikacije, obštudijske dejavnosti in drugo.

Vzporedno je potekal tudi zaposlitveni sejem za mlade Moja prva zaposlitev. Na njem so se letos predstavila tudi živilska podjetja, skupaj 5 podjetij, naših članov: Don-don, Incom Ljubljanske mlekarne, Radenska in Žito. Podjetja so na stojnici predstavljala poklice, ki jih potrebujejo v njihovih procesih in svoje živilske dobrote, ki jih je bilo mogoče tudi poskusiti. Podjetja s to aktivnostjo promovirajo poklice v živilstvu, predstavljajo zaposlovalce v panoge in nenazadnje svoje blagovne znamke ter znamke delodajalcev. Gre za skupno aktivnost Odbora za razvoj človeških virov, ki deluje v okviru GZS – Zbornice kmetijskih in živilskih podjetij.