Arhiv: Seminar Kako poslovati z Nemčijo, 25.10.2011

Ugodnosti za člane GZS

Brez kotizacije za člane GZS!

Seminar:

KAKO POSLOVATI Z NEMČIJO

torek, 25. oktober 2011, ob 09.30

v dvorani B / I. nadstropje na Gospodarski zbornici Slovenije, Dimičeva 13, Ljubljana

Gospodarska zbornica Slovenije vas 25. oktobra 2011 vljudno vabi na seminar »Kako poslovati z Nemčijo«.

Nemčija je prepletena s svetovnim gospodarstvom in odvisna od njegovega razvoja. Več kot vsak četrti evro se zasluži pri izvozu blaga in storitev, vsako peto delovno mesto pa je odvisno od zunanje trgovine. Izvoz blaga in storitev predstavlja glavno gonilno silo nemške konjunkture. Nemčija je prva zunanjetrgovinska partnerica Slovenije, tako na strani izvoza kot na strani uvoza, vse več slovenskih podjetij pa se odloča za ustanavljanje družbe, podružnice ali predstavništva v Nemčiji.

OKVIRNI PROGRAM:

09:15 – 09:30 Registracija udeležencev
    09:30 – 10:00 Aktualni gospodarski in finančni položaj v Nemčiji
    G. Mario Ingo Soos, svetovalec, Veleposlaništvo ZR Nemčije v Ljubljani
    10:00 – 10:30 Gospodarsko sodelovanje med državama in koraki registracije podjetja v Nemčiji
    Mag. Maša Repež, namestnica direktorja Centra za konkurenčnosti pri GZS
    10:30 – 10:50 Poslovanje z Nemčijo z vidika DDV
    G. Andrej Grah Whatmough, Protokorp d. o. o.
    10:50 – 11:10 Davčni koncept poslovnih enot in odprava dvojnega obdavčevanja
    G. Tilen Božič, Protokorp d. o. o.

Razprava in individualni razgovori (Protokorp d.o.o. in GZS)
    (ker bomo za individualne razgovor pripravili terminski razpored, nas prosim obvestite, s kom želite razgovor, masa.repez@gzs.si)

11:30 – 11:40 Razprava

Kotizacija
    za udeležbo na seminarju znaša 120 evrov za posameznega prijavljenega udeleženca (DDV je vključen v ceno), za člane GZS kotizacije ni. Kotizacija se plača ob prijavi na TRR GZS 02924-0017841495, sklic 1510-111. Prijave sprejemamo po el. pošti: masa.repez@gzs.si do 21. oktobra 2011 oziroma do zasedenosti prostih mest.

Vljudno vabljeni!

Pripeti dokumenti