Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Analiza poslovanja malega gospodarstva ter trgovskih družb

Leto 2020 so zaznamovale posledice pandemije covid-19, ki je vplivala na poslovanje malega gospodarstva in trgovine po najuspešnejšem poslovnem letu 2019. Najbolj so bile prizadete dejavnosti, kjer je bilo poslovanje omejeno s prepovedjo prodaje ne nujnih življenjskih potrebščin in storitev in kjer ni bilo alternativnih prodajnih kanalov. Na nižjo prodajo so vplivale omejitve gibanja in stikov, delo od doma, motnje v dobavni verigi, omejitve potovanja in drugi razlogi kot denimo previdnost potrošnikov pri nakupih trajnih in poltrajnih izdelkov. Država je v boju zoper pandemijo uvajale različne ukrepe, med katerimi je omejevanje mobilnosti prebivalstva najbolj negativno vplivalo na nižjo prodajo naftnih derivatov.

Arhiv: Pojasnilo glede odsotnosti delavca z dela zaradi karantene na domu – prihod iz tuje države

V prihodnjih dneh oz. tednih pričakujemo povečano število vprašanj v zvezi z odsotnostmi delavcev z dela zaradi karantene na domu zaradi prihoda iz tuje države, zato so v Pravni službi pri GZS pripravili nekaj dodatnih informacij.