Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Zbiramo predloge za pripravo skupnega predloga k planu dela TIRS

Tržni inšpektorat RS pripravlja plan dela za leto 2019. V imenu članov želimo opozoriti na ponavljajoče nepravilnosti, ki jih podjetniki zaznavate na posameznem področju in ta področja predlagati za vključitev v plan dela. Tržni inšpektorat želimo opozoriti na področja, ki so se pri vašem delu izkazala kot najbolj problematična, zato vas vabimo, da nam najkasneje do 9. 10. 2018 na e-naslov ptz@gzs.si sporočite, katero področje iz pristojnosti dela Tržnega inšpektorata se pri vašem poslovanju kaže kot problematično glede na trenutno in pričakovano stanje na trgu oziroma znane ali pričakovane spremembe zakonodaje.

Arhiv: Dnevi odprtih vrat Meroslovnega parka

Razmišljate o investiciji v novo merilno opremo, pa vam čas ne dopušča, da bi podrobneje pregledali široko ponudbo na trgu? Obiščite DNEVE ODPRTIH VRAT Meroslovnega parka podjetja LOTRIČ Meroslovje, Češnjica 48B v Železnikih, kjer bo na enem mestu zbrana bogata ponudba merilnih naprav vodilnih svetovnih proizvajalcev. Vrata Meroslovnega parka bodo s predhodno najavo odprta od 16. do 26. oktobra 2018, v torek, 23. 10., pa za vas pripravljajo uradno otvoritev z bogatim spremljevalnim programom.

Arhiv: Dnevi odprtih vrat Meroslovnega parka

Arhiv: Predlog pravilnika o dopolnitvi Pravilnika o izvajanju Zakona o trošarinah

Ministrstvo za finance obvešča, da je v javni obravnavi Predlog pravilnika o izvajanju Zakona o trošarinah, s katerim se uvaja možnost nove velikosti tobačne znamke. Pripombe se zbirajo preko spletne strani Ministrstva za finance do 12. septembra 2018.

Arhiv:  Sredstva za vzpostavitev ali nadgradnjo elektronskega poslovanja v MSP

Arhiv: Sredstva za vzpostavitev ali nadgradnjo elektronskega poslovanja v MSP

SPIRIT Slovenija je objavila Javni razpis za vzpostavitev ali nadgradnjo elektronskega poslovanja v MSP v obdobju 2019-2022 »E-POSLOVANJE 2019-2022. Predmet javnega razpisa je sofinanciranje vzpostavitve in nadgradnje elektronskega poslovanja s tujimi trgi v podjetjih in vključuje naslednje ukrepe: a) Elektronsko izmenjavo med partnerji; b) Digitalizacijo nastopov na sejmih; c) Spletne strani za tuje trge; d) Spletne trgovine; e) Produktno-prodajne videe; f) Krepitev kompetenc – usposabljanja. Ciljne skupine: mikro, mala in srednje velika podjetja. Roki za oddajo vlog so: 5. 11. 2018, 1. 10. 2019, 1. 10. 2020 in 1. 10. 2021.

Arhiv: Svetovanja GZS-Podjetniško trgovske zbornice na MOS-u

Izkoristite obisk sejma tudi za pridobivanje uporabnih informacij za poslovanje vašega podjetja. Obiščite nas na Mednarodnem obrtnem sejmu v Celju v sredo 12. septembra 2018, kjer bomo: nudili informacije o storitvah, ki jih izvajamo za podjetja, davčno svetovanje, svetovanje s področja trgovine. Glede na razpoložljivost prostora vam omogočamo tudi izvedbo individualnih sestankov z vašimi poslovnimi partnerji. Vse, ki iščete načine za iskanje pravega prodajnega partnerja vabimo, da se dne 13.9.2018 udeležite tudi dogodka USPEŠNO V SLOVENIJI, kjer bo na delavnici »KAKO NAJTI PRAVEGA PRODAJNEGA PARTNERJA/DISTRIBUTERJA?« koristne informacije podala Damjana Sever, predsednica Združenja trgovskih agentov Slovenije, ki deluje v okviru naše zbornice.