Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Brezplačen seminar: reforma zakonodaje s področja varstva osebnih podatkov

Vabimo vas na brezplačen seminar: reforma zakonodaje s področja varstva osebnih podatkov. Cilj seminarja je mikro, majhnim in srednje velikim podjetjem približati Splošno uredbo o varstvu osebnih podatkov ter jim omogočiti dostop do informacij in uporabnih orodij, ki pripomorejo k prenosu zakonskih zahtev v prakso.

Sodelovanje med banko Sberbank in fintechom mBills

Želite tudi vi preprosto in ugodno rešitev, ki vam bo omogočala ugodno in enostavnejše plačevanje z mobilnim telefonom? Hitro razvijajoče se podjetje MBILLS d.o.o. v zadnjem času pospešeno širi mrežo prodajnih mest, kjer je mogoče plačevati s telefonom, ter razvija nove možnosti plačevanja. Banka Sberbank d. d. je v mBills videla priložnost, da svojim komitentom ponudi napredno bančno izkušnjo in jim olajša plačevanje. Sodelovanje med MBILLS in banko Sberbank je primer prvega sodelovanja med slovenskim fintechom in banko pri nas.

Sprememba Vavčerja za dvig digitalnih kompetenc

Slovenski podjetniški sklad je dne 27.09.2019 v Uradnem listu RS, št. 58/2019 objavil spremembe, ki se nanašajo na vsebine Javnega poziva za Vavčer za dvig digitalnih kompetenc, ki je bil objavljen v Uradnem listu RS, 54/2019 z dne 06.09.2019.

Povpraševanje: Trgovski agent za Wood Belt

Slovensko podjetje je inovativni proizvajalec izdelka Wood Belt – pasu za hlače, pri katerem sta sponka in trn v celoti izdelana iz lesa. Wood Belt pas brez kovinskih delov omogoča opravo varnostnega pregleda na letališču brez snemanja in je primeren za vse, ki so alergični na kovine in zlitine. Podjetje išče zainteresirane agente za prodajo izdelka v Sloveniji in tujini.

Zagotavljanje gospodarske varnosti pravnim osebam

Gospodarska varnost podjetja je premosorazmerna z ustreznim zavarovalnim kritjem. Pri zagotavljanju ustreznosti zavarovalnega kritja je nujno združiti zavarovalna znanja o zavarovalnih produktih, ki jih trg ponuja in jih povezati s poznavanjem dejavnosti posameznega gospodarskega subjekta. To je osnovna naloga vsakega zavarovalnega posrednika, ki ob poznavanju možnih zavarovalnih kritij evropskega zavarovalnega trga ponudi nepristranske in s strani posamezne zavarovalnice komercialno nemotivirane rešitve.

Novosti iz Državnega Zbora

Odbori Državnega Zbora dali zeleno luč predlogu zakona o izbirish v bankah, noveli stanovanjskega zakona in zakona o DDV

20 letnica Sekcije plesnih šol Slovenije

Na dan 9. septembra, mineva 20 let, od kar smo se odločili združiti moči in povezani stopiti skupaj pri prizadevanju za usklajevanje našega delovanja ter reševanja vprašanj, z namenom enotnega programskega in sistemskega delovanja na področju plesne dejavnosti v Sloveniji v strokovnem in poslovnem pogledu.

Prve sankcije zaradi neizvedenega vpisa v register dejanskih lastnikov

Člane obveščamo in opozarjamo, da je FURS pričel s pošiljanjem plačilnih nalogov poslovnim subjektom, ki niso izvedli vpisa v register dejanskih lastnikov v zakonsko predpisanem roku.

Korporacije in startupi. Ena plus ena je tri. Preverjeno!

GZS je aktivno zagrizla na področje inovativnih startup-ov in predvsem njihovega povezovanja s korporacijami. V teku je projekt, katerega naročnik je SPS – KorpoStart.

Ponovno odprtje dveh vavčerskih pozivov za digitalizacijo podjetij

Slovenski podjetniški sklad je ponovno aktiviral dva javna vavčerska poziva, ki sta bila začasno zaprta, in sicer: Vavčer za digitalne kompetenc in Vavčer za digitalni marketing.