Podjetniško trgovska zbornica

Sberbank Activa Mastercard® kartica za enostavno plačevanje poslovnih stroškov doma in v tujini, brez gotovine ali naročilnic

Sberbank Activa Mastercard kartica omogoča poslovnim subjektom enostavno in varno brezgotovinsko plačevanje reprezentančnih, potovalnih in drugih poslovnih stroškov. Poleg tega omogoča varne spletne nakupe, dvig gotovine doma in v tujini ter plačevanje blaga in storitev tako doma kot v tujini. Vsi uporabniki Activa Mastercard kartice imajo možnost uporabe spletne banke Sberbank Poslovi splet. Sberbank Activa Mastercard kartico lahko pridobi vsak imetnik transakcijskega računa odprtega v Sberbank banki.

Vavčer za statusno preoblikovanje družb

Slovenski podjetniški sklad je objavil nov javni poziv za vavčer s področja Statusnega preoblikovanja družb. Namen in cilj javnega poziva je spodbuditi mikro, mala in srednje velika podjetja (MSP) k statusnemu preoblikovanju: samostojnega podjetnika posameznika v kapitalsko družbo, delniške družbe v družbo z omejeno odgovornostjo ali obratno ali zadruge v gospodarsko družbo ali obratno, z namenom pozitivnega vpliva na možnosti povečanja njihove konkurenčnosti, dodane vrednosti oz. prihodkov od prodaje. S pomočjo vavčerja lahko podjetja pridobijo subvencijo od 1.000,00 EUR do 5.000,00 EUR oz. 60 % sofinanciranja upravičenih stroškov, ki se nanašajo na stroške svetovanja in izvedbe aktivnosti statusnega preoblikovanja podjetij.

Arhiv:  Izvoljen nov Upravni odbor in vodstvo PTZ

Arhiv: Izvoljen nov Upravni odbor in vodstvo PTZ

Upravni odbor Podjetniško trgovske zbornice je na svoji 1. konstitutivni seji izvolil novo vodstvo PTZ in med drugim obravnaval tudi izhodišča GZS za spremembo plačnega sistema v gospodarstvu.

Arhiv: Obveznost za plačilo razlike trošarine ob zvišanju drobno prodajne cene cigaret

Obveščamo vas, da se bodo 27. 4. 2019 zvišale cene nekaterih cigaret znamk Benosn&Hedges, Meine sorte, Memphis in Smart. Razpredelnica s starimi in novimi DPC cigaret se nahaja na spletni strani FURS. Glede na to, da se bodo DPC navedenih cigaret spremenile 27. 4. 2019, morajo zavezanci opraviti popis zalog cigaret na dan 26. 4. 2019 in pristojnemu finančnemu uradu dostaviti zapisnik o popisu cigaret na obrazcu »Obračun razlike trošarine za drobno rezani tobak oziroma cigarete« do 11. 5. 2019. Ker je to sobota, se rok za navedeno predložitev obračuna v skladu s 45. členom Zakona o davčnem postopku prenese na prvi naslednji delovni dan, ki je 13. 5. 2019. Obveznost za plačilo razlike trošarine za znesek, ki je enak ali višji od 10 evrov, je potrebno poravnati do 25. 6. 2019.

Pridobitev prevoznega sredstva iz druge države članice EU

Finančna uprava RS je izdala novo pojasnilo v zvezi z pridobitvijo prevoznega sredstva iz druge države članice EU. Z namenom preverjanja oddanega obrazca DDV-PPS oz. plačila DDV so na zaprtem portalu omogočili funkcionalnost, ki omogoča preverjanje, ali je bil DDV za novo prevozno sredstvo, pridobljeno iz druge države članice, plačan oziroma ali je bil predložen obrazec DDV-PPS za prevozno sredstvo (novo ali rabljeno), ki ob pridobitvi ni namenjeno nadaljnji prodaji in od katerega bo davčni zavezanec, identificiran za namene DDV obračunani DDV izkazal v obračunu DDV. Podatki o predloženih obrazcih DDV-PPS oz. plačilu DDV so na voljo za tiste obrazce DDV-PPS, ki so bili predloženi od 11. 1. 2019 dalje. V nadaljevanju je pojasnjeno tudi v katerih primerih je pridobitev prevoznega sredstva predmet DDV, postopek predložitve obrazca DDV-PPS, obveznost registracijskega organa, da preveri, ali je bil za konkretno prevozno sredstvo predložen obrazec DDV-PPS in/ali plačan DDV in - način preverjanja teh dejstev na eDavkih.

Podjetniki, zavihajte rokave! V Sberbank banki imajo za mikro podjetja 10 mio EUR spodbud za lažje in boljše poslovanje

V Sberbank banki se zavedajo pomena mikro in malih podjetij za slovensko gospodarstvo in zato stalno iščejo načine, da bi le-ta čim lažje pridobila potrebna finančna sredstva in seveda kasneje čim bolj uspešno poslovala ter tako prispevala k skupni gospodarski rasti. Prepričani so, da bo prav ta segment slovenskega gospodarstva tudi v prihodnje potreboval strokovno podporo. V okviru financiranja dejavnosti in razvoja poslovnim subjektom Sberbank banka nudi podjetnikom različne rešitve oz. oblike financiranja.