Podjetniško trgovska zbornica

GEA College, dobitnik priznanja Pomladni Veter 2016, letos praznuje častitljivih 30 let

V letošnjem letu bodo na Gea Colegge na različne načine obeleževali 30 let od podpisa ustanovne pogodbe, ki se je na pobudo podjetnikov, predavateljev in akademikov in 43 družbenikov, zgodil dne 16.2.1990 v Bohinju. GEA College že od svoje ustanovitve velja za sodobno, butično poslovno šolo, kjer se generacije sedanjih in prihodnjih poslovnežev učijo veščin podjetništva, managementa in marketinga. Poleg mednarodno akreditiranih dodiplomskih in podiplomskih študijskih programov izvajajo še poslovne treninge, usposabljanja ter delavnice za podjetja in njihove zaposlene. V izobraževalnem procesu so zavezani spodbujanju podjetniške miselnosti in razvoju kompetenc 21. stoletja.

Arhiv: 20 let Združenja laboratorijske zobne protetike Slovenije

Pod okriljem GZS Podjetniško trgovske zbornice ustvarja svoje vsebine 12 različnih združenj - sekcij. Eno izmed njih, v letu 2020 obeležuje 20 let obstoja in to je Združenje laboratorijske zobne protetike Slovenije. 31. januarja in 1. februarja 2020, je v njihovi organizaciji na UL Zdravstveni fakulteti v Ljubljani, potekal že 4. bienalni strokovno - izobraževalni seminar z mednarodno udeležbo: LABORATORIJSKA PROTETIKA 2020. Na fotografiji z leve proti desni: Mirjan Forjanič - predsednik, Vida Kožar -direktorica GZS PTZ, Mirjana Zagoričnik - namestnica predsednika, Sonja Šmuc - generalna direktorica GZS in Franc Rojko - predsednik nadzornega odbora združenja.

Nova poslovna debetna kartica Mastercard

Banka Sberbank predstavlja novo brezstično poslovno debetno kartico Mastercard® , ki omogoča hitro, varno in brezstično plačevanje po vsem svetu. Sprejeta je na več kot 53 milijonih prodajnih mest, omogoča pa vam tudi preprosto in varno spletno plačevanje. Je povsem nova generacija plačilnih kartic, ki izvirajo iz plačilne kartice Maestro.

Sberbank banka d. d. spodbuja izboljšave in inovacije s financiranjem naložb v opredmetena in neopredmetena sredstva

Sberbank banka d. d. je prva banka, ki je že septembra 2018 s SID banko podpisala finančni sporazum prek katerega ponuja investicijske produkte iz Sklada skladov, ki so namenjeni uporabi evropskih kohezijskih sredstev. Namen sklada je financiranje trajnostne gospodarske rasti in razvoja, inovacijskih vlaganj ter tekočega poslovanja z dolžniškimi in lastniškimi oblikami financiranja. Velika podjetja, mala in srednje velika podjetja ter samostojni podjetniki lahko pridobijo kredit v višini od 10 tisoč do 10 mio evrov s katerim lahko financirajo naložbe s področja RRI (raziskave, razvoj in inovacije) v opredmetena ali neopredmetena osnovna sredstva. Zanimiva je tudi ugodnejša obrestna mera, doba kreditiranja od 3 do 9 let ter moratorij na odplačilo glavnice (od enega do treh let). Pri tem produktu so tudi nižje zahteve za zavarovanje kredita ter financiranje do 100% upravičenih stroškov kredita. Prav tako vam banka ne bo zaračunala nadomestila za odobritev in vodenje kredita.