Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Katere investicije bodo v prihodnje upravičene do finančnih spodbud?

Zbiramo pripombe v zvezi s predlogom Zakona o spodbujanju investicij, ki uvaja spodbude tako za domače kot tuje investitorje. Ocenjujemo, da predlog ni spodbuden za investiranje v malih in velikih podjetjih. Kaj pa menite vi?

Arhiv: Podjetniško trgovska zbornica aktivna v Evropskem združenju malih podjetij ESBA

Člani Skupščine ESBA so 20. junija 2017 v Bruslju, soglasno izvolili mag. Vido Kožar, direktorico PTZ za podpredsednico. Sprejeli so usmeritve za izvajanje aktivnosti za izboljšanje pogojev poslovanja mikro, malih in srednjih podjetij.

Arhiv: Komentar na odgovor Vlade RS v zvezi z memorandumom MSP

Na memorandum GZS PZT se je Vlada odzvala na pričakovan način. Pojasnjuje logiko in poudarja sodobno ureditev ter v istem dokumentu navaja, da so v teku že spremembe. Dejansko so navedbe v memorandumu splošne, saj se nanašajo na večji del članstva. Posameznih primerov nismo izpostavljali, saj je namen opozoriti na možnosti izboljšav v interesu večine članstva oz. podjetnikov.