Večji prilivi zaradi stopnje davka od dohodka pravnih oseb pomenijo 3.000 manj delovnih mest. Predlog proračuna za leti 2017 in 2018 lahko ocenimo kot bistveno premalo razvojen, osredotočen na tekočo porabo in javni sektor. Nujno potrebne reforme so žal spet potisnjene v prihodnost, v mandat nove vlade po letu 2019.
Po objavi četrtega mnenja so nujne še spremembe zakonodaje in smernice za večjo davčno predvidljivost.
Glede na aktualne podatke iz rebalansa proračuna za leto 2017 je višanje stopnje davka od dohodka pravnih oseb povsem neupravičeno.
GZS-Zbornica računovodskih servisov je na podlagi pobud svojih članov nekaj let opozarjala AJPES na možno poenostavitev oddajanja letnih poročil.
GZS-OZ za Severno Primorsko je pripomogla k izboljšanju infrastrukture za gospodarstvo
Vlada RS se je očitno odločila, da ne bo bencinskega centa.
Letošnji Vrh slovenskega gospodarstva bo 24.novembra, ob 16. uri, v Festivalni dvorani na Bledu.
Sporazum prinaša manj ovir in nove tržne priložnosti za podjetja, tako neposredno kot tudi posredno prek partnerjev slovenskih podjetij v EU.
V preteklih mesecih in tednih smo na Gospodarski zbornici Slovenije, skupaj s ključnimi reprezentativnimi ter drugimi zastopniki in zavezniki gospodarstva, javnost in ključne odločevalce v državi seznanjali z nekateri argumenti in informacijami, povezanimi s tako imenovanim davčnim prestrukturiranjem. Razlogov za to je bilo več, naj naštejem samo štiri.
Če poslanke in poslanci potrdite veto Državnega sveta na novelo zakona o davku na dohodek pravnih oseb, bomo res dobili mini davčno reformo.