Stališča in komentarji

Bruselj za razvojni proračun, Ljubljana pa ne

Večji prilivi zaradi stopnje davka od dohodka pravnih oseb pomenijo 3.000 manj delovnih mest. Predlog proračuna za leti 2017 in 2018 lahko ocenimo kot bistveno premalo razvojen, osredotočen na tekočo porabo in javni sektor. Nujno potrebne reforme so žal spet potisnjene v prihodnost, v mandat nove vlade po letu 2019.

Olajšave R&R: četrto mnenje je samo prvi korak

Po objavi četrtega mnenja so nujne še spremembe zakonodaje in smernice za večjo davčno predvidljivost.

Država bo vzela dvakrat več, kot je načrtovala

Glede na aktualne podatke iz rebalansa proračuna za leto 2017 je višanje stopnje davka od dohodka pravnih oseb povsem neupravičeno.

Poenostavljeno letno poročanje AJPES-u

GZS-Zbornica računovodskih servisov je na podlagi pobud svojih članov nekaj let opozarjala AJPES na možno poenostavitev oddajanja letnih poročil.

Rešitve težav na Severnem Primorskem

GZS-OZ za Severno Primorsko je pripomogla k izboljšanju infrastrukture za gospodarstvo

Očitno ne bo bencinskega centa

Vlada RS se je očitno odločila, da ne bo bencinskega centa.

Vrh slovenskega gospodarstva bo na Bledu

Letošnji Vrh slovenskega gospodarstva bo 24.novembra, ob 16. uri, v Festivalni dvorani na Bledu.

Sporazum CETA je koristen

Sporazum prinaša manj ovir in nove tržne priložnosti za podjetja, tako neposredno kot tudi posredno prek partnerjev slovenskih podjetij v EU.

Pismo predsednika GZS

V preteklih mesecih in tednih smo na Gospodarski zbornici Slovenije, skupaj s ključnimi reprezentativnimi ter drugimi zastopniki in zavezniki gospodarstva, javnost in ključne odločevalce v državi seznanjali z nekateri argumenti in informacijami, povezanimi s tako imenovanim davčnim prestrukturiranjem. Razlogov za to je bilo več, naj naštejem samo štiri.

Priložnost za mini davčno reformo

Če poslanke in poslanci potrdite veto Državnega sveta na novelo zakona o davku na dohodek pravnih oseb, bomo res dobili mini davčno reformo.