Stališča in komentarji

Najhujše posledice bi lahko doletele podjetja

Gradbeni zakon bi moral s pomocjo jasno dolocenih pravil igre pri gradnji ter vloge udeležencev v njej ustvarjati pogoje za razvoj gradbeništva in ustvarjanja delovnih mest.

Visoke koncesnine podijo podjetja v tujino

Zaradi visokih koncesnin se znižuje konkurencnost proizvajalcem pijac, zelenjave ter naravnim zdravilišcem. Še zlasti, ker okoliški konkurenti koncesnin praviloma niso deležni.

Zakaj imata Krugman in Picasso prav?

»Zakaj imata Krugman in Picasso prav?«

Komentar GZS: Podjetja so že plačala za davčno prestrukturiranje

Da ne bi pozabili: podjetja so v zadnjem letu in pol iz naslova dodatnih obremenitev nekaterih oblik dela v javne blagajne prispevala dodatnih 150 milijonov evrov. Nikdar pa ni bila izpolnjena zahteva, da se ob tem plače iz rednega delovnega razmerja razbremenijo. Samo Hribar Milič, generalni direktor GZS: »Tudi v koalicijski pogodbi je zapisano, da bo izpeljana davčna reforma – verjetno po temeljitem razmisleku, da so resne davčne spremembe potrebne. Sedaj pa ponujajo kar nekaj; nočejo pa poseči v previsoko javni porabo.«

Vladi dajejo cas do jeseni

Skupina poslancev je v obravnavo v Državni zbor RS poslala predlog priporocil vladi o nujnih sistemskih in strukturnih ukrepih za nov razvojni zagon gospodarstva in ustvarjanje novih delovnih mest. Odbor za gospodarstvo bo o tem razpravljal konec junija, celoten Državni zbor pa na redni julijski seji.

Paradni konji razlicnih slovenskih regij

Katera podjetja so v posameznih regijah posebej izstopala. Kako jim kaže letos?

GZS: Predlog davčnega prestrukturiranja ni v interesu večine podjetij

Na Gospodarski zbornici Slovenije (GZS) vnovič opozarjamo, da bo predvideno davčno prestrukturiranje celotno gospodarstvo zgolj bolj obremenilo.

Paradni konji razlicnih slovenskih regij

Katera podjetja so v posameznih regijah posebej izstopala. Kako jim kaže letos?

Odprto pismo vladi RS!

Upravni odbor Združenja za promet pri Gospodarski zbornici Slovenije z velikim razočaranjem in obenem ogorčenostjo spremlja zadnje dogajanje okoli projekta drugi tir Koper – Divača ter tudi v zvezi z informacijo o nameravani zamenjavi nadzornikov Luke Koper.

Gospodarstvo odločno proti predlogu male davčne reforme

(Ljubljana, 8. 6. 2016) Delodajalske organizacije Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije (OZS), Gospodarska zbornica Slovenije (GZS) in Združenje delodajalcev obrti in podjetnikov Slovenije (ZDOPS) so Ministrstvo za finance že večkrat opozorile, da se s trenutnim predlogom male davčne reforme ne strinjajo, saj predlagana reforma nikakor ne predstavlja dejanske razbremenitve gospodarstva, ampak ga le še dodatno obremenjuje. Kljub vsemu, minister Mramor vztrajno ponavlja, kako je vse usklajeno z gospodarstvom. Zato se upravičeno sprašujejo, s katerim gospodarstvom? S slovenskim gospodarstvom zagotovo NE!