Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Boljše zakonodajno okolje - pot naprej

Letni dogodek Evropske konfederacije malih podjetij (ESBA) v Bruslju, 29. junija, z naslovom Better Regulation: The Way Forward, je bil obeležen z enournim nastopom g. Timmermana, prvega podpredsednika, posvečen boljši regulaciji. Omenil je, da boljša regulacija ne pomeni nujno deregulacije in da je transparentnost pomemben dejavnik uspešne agende. Omenil je vzpostavitev Regulatory Scrutiny Board (RSB), preko katerega se bo poskušalo vplivati tako na nivoju Komisije kot Evropskega parlamenta. Naslednja pomembna tema je bil Socialni dialog; deležniki v socialnem dialogu so poudarili, da je tukaj bil dosežen nadzor preko zunamjih konzultacij oziroma glede presoje vplivov socialnega dialoga na okolje. ESBA ni zastopana v tem dialogu, kar je predsednik ESBE, David Caro poudaril kot posebej velik problem, da vsi deležniki v Bruslju niso vključeni v Socialni dialog.

Sledil je panel, v katerem so bili udeleženi pomembni evroposlanci (Luxembourg, Poljska, Nizozemska).

ESBA je na Skupščini ESBE izvolila nove organe ESBE. Mesto podpredsednice ESBE je soglasno dobila mag. Vida Kožar iz Podjetniško trgovske zbornice za obdobje 2015-2018.