Podjetniško trgovska zbornica

Preverite v katerih občinah so na voljo sredstva za spodbujanje in razvoj malega gospodarstva in podjetništva

V občinah Šalovci, Dolenjske Toplice, Ljutomer, Ptuj in Šoštanj so na voljo sredstva za spodbujanje in razvoj malega gospodarstva in podjetništva.

Smernice o orodjih za zaščito zasebnosti na internetu in dopolnjene smernice o ocenah učinkov v zvezi z varstvom (osebnih) podatkov

Informacijski pooblaščenec je izdal smernice o orodjih za zaščito zasebnosti na internetu ter dopolnil smernice o ocenah učinka v zvezi z varstvom (osebnih) podatkov.

Kibernetska varnost za mikro, mala in srednja podjetja

Vprašanja kibernetske varnosti postajajo vsakodnevni problem za podjetja in posameznike. Trendi kažejo velik porast vdorov in kršitev nedotakljivosti podatkov, ki kaže tudi vse večjo kompleksnost. Ob razmahu digitalnih storitev je varnost v digitalnem svetu pomembna skrb za vse nas.

Vavčer za uvajanje poslovne odličnosti po modelu EFQM v mala in srednje velika podjetja

Namen vavčerja je podpreti mala in srednje velika podjetja pri uvajanju poslovne odličnosti po modelu EFQM (European Foundation for Quality Management oz. Evropske fundacije za upravljanje kakovosti) v svoje poslovanje (svetovalne storitve, usposabljanje ključnih kadrov, sodelovanje na EFQM nagradi za odličnost), s čimer se jim bo izboljšala konkurenčnost, povečala dodana vrednost in čisti prihodki od prodaje ter povečala možnost, da kandidirajo za Priznanje RS za poslovno odličnost (PRSPO) - najvišje državno priznanje za dosežke na področju kakovosti proizvodov, storitev in poslovanja.

Paketni poslovni računi za podjetnike in mikro podjetja

V banki Sberbank so za podjetnike in mikro podjetja pripravili posebno ponudbo paketnih poslovnih računov, ki so prilagojeni mikro podjetjem s prihodki do 1 milijona evrov in vključujejo najpogostejše bančne storitve v tem segmentu. Paketni računi so zasnovani glede na različen obseg poslovanja. Ponudba je namenjena tudi novoustanovljenim podjetjem, ki so »mlajša« od 12 mesecev.

Aktivnosti FURS-a v zvezi z registrom dejanskih lastnikov

FURS je začel s preverjanjem vpisa v Register dejanskih lastnikov in pošiljanjem prvih glob ter napovedal, da bodo pravilnost vpisa zavezancev v RDL preverjali v rednih finančnih nadzorih.

Konferenca GoDigital 2019: podatki in umetna intiligenca

Rezervirajte si čas, 19.11.2019 za osrednjo poslovno konferenco s področja velikih podatkov in umetne inteligence GoDigital. Konferenca bo povezala poglede vodilnih analitskih hiš o svetovnih trendih in gibanjih, vidik in usmeritve Evropske komisije, ponudnike rešitev in podjetja, ki so že začela z uvajanjem v poslovne procese. Konferenca je namenjena vsem direktorjem poslovnih enot (proizvodnja, marketing in prodaja, razvoj, …), direktorjem informatike in CIO-tom, ter tistim vodilnim, ki se ukvarjajo z razvojem poslovanja.

Brezplačen seminar: reforma zakonodaje s področja varstva osebnih podatkov

Vabimo vas na brezplačen seminar: reforma zakonodaje s področja varstva osebnih podatkov. Cilj seminarja je mikro, majhnim in srednje velikim podjetjem približati Splošno uredbo o varstvu osebnih podatkov ter jim omogočiti dostop do informacij in uporabnih orodij, ki pripomorejo k prenosu zakonskih zahtev v prakso.

Sodelovanje med banko Sberbank in fintechom mBills

Želite tudi vi preprosto in ugodno rešitev, ki vam bo omogočala ugodno in enostavnejše plačevanje z mobilnim telefonom? Hitro razvijajoče se podjetje MBILLS d.o.o. v zadnjem času pospešeno širi mrežo prodajnih mest, kjer je mogoče plačevati s telefonom, ter razvija nove možnosti plačevanja. Banka Sberbank d. d. je v mBills videla priložnost, da svojim komitentom ponudi napredno bančno izkušnjo in jim olajša plačevanje. Sodelovanje med MBILLS in banko Sberbank je primer prvega sodelovanja med slovenskim fintechom in banko pri nas.

Sprememba Vavčerja za dvig digitalnih kompetenc

Slovenski podjetniški sklad je dne 27.09.2019 v Uradnem listu RS, št. 58/2019 objavil spremembe, ki se nanašajo na vsebine Javnega poziva za Vavčer za dvig digitalnih kompetenc, ki je bil objavljen v Uradnem listu RS, 54/2019 z dne 06.09.2019.