Podjetniško trgovska zbornica

Analiza malega gospodarstva ter trgovskih družb

Strokovna služba Analitike na GZS je pripravila analizo malega gospodarstva ter trgovskih družb za leto 2019. Malo gospodarstvo predstavlja dobro polovico prihodkov v slovenskem gospodarstvu, sem vključujemo tako samostojne podjetnike kot mikro, majhne, srednje družbe in zadruge, okoli 60 % celotne dodane vrednosti in 70 % vseh zaposlenih v tržnem sektorju,brez upoštevanja sektorja države.

Sodelovanje med banko Sberbank in fintechom mBills

Želite tudi vi preprosto in ugodno rešitev, ki vam bo omogočala ugodno in enostavnejše plačevanje z mobilnim telefonom? Hitro razvijajoče se podjetje MBILLS d.o.o. v zadnjem času pospešeno širi mrežo prodajnih mest, kjer je mogoče plačevati s telefonom, ter razvija nove možnosti plačevanja. Banka Sberbank d. d. je v mBills videla priložnost, da svojim komitentom ponudi napredno bančno izkušnjo in jim olajša plačevanje. Sodelovanje med MBILLS in banko Sberbank je primer prvega sodelovanja med slovenskim fintechom in banko pri nas.

Izzivi motivacije zaposlenih v času negotovosti

Dogodek bo potekal: 24. 9. 2020 od 10:00 do 12:30
    Predavateljica: Barbara Sarić

Paketni poslovni računi za podjetnike in mikro podjetja

V banki Sberbank so za podjetnike in mikro podjetja pripravili posebno ponudbo paketnih poslovnih računov, ki so prilagojeni mikro podjetjem s prihodki do 1 milijona evrov in vključujejo najpogostejše bančne storitve v tem segmentu. Paketni računi so zasnovani glede na različen obseg poslovanja. Ponudba je namenjena tudi novoustanovljenim podjetjem, ki so »mlajša« od 12 mesecev.

Sezonski delavci iz Bosne v karanteni - hrana in življenjske potrebščine

Ministrstvo za zdravje opozarja, delodajalce, ki delavce povabijo na delo v Slovenijo, da je potrebno v času, ko ti prestajajo karanteno poskrbeti tudi za hrano in nujne življenjske potrebščine.

Podjetniki, zavihajte rokave! V Sberbank banki imajo za mikro podjetja 10 mio EUR spodbud za lažje in boljše poslovanje

V Sberbank banki se zavedajo pomena mikro in malih podjetij za slovensko gospodarstvo in zato stalno iščejo načine, da bi le-ta čim lažje pridobila potrebna finančna sredstva in seveda kasneje čim bolj uspešno poslovala ter tako prispevala k skupni gospodarski rasti. Prepričani so, da bo prav ta segment slovenskega gospodarstva tudi v prihodnje potreboval strokovno podporo. V okviru financiranja dejavnosti in razvoja poslovnim subjektom Sberbank banka nudi podjetnikom različne rešitve oz. oblike financiranja.

Arhiv: Trgovine ponovno odprle svoja vrata ob nedeljah, v Združenju malih trgovcev to podpiramo

S spremembo Odloka o omejitvah ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v RS, ki jo je sprejela Vlada RS na svoji redni seji 23. julija, se je sprostila tudi prodaja ob nedeljah. Kaj to pomeni za male trgovce in kakšno vlogo je v času, ko je prišla pobuda za dokončno zaprtje trgovin ob nedeljah imelo Združenje malih trgovcev Slovenije, ki deluje v okviru GZS Podjetniško trgovske zbornice? Člani Združenja malih trgovcev Slovenije, so svojo pobudo konec maja 2020 poslali na Vlado in poslanske skupine.

Arhiv: Sberbank banka d. d. spodbuja izboljšave in inovacije s financiranjem naložb v opredmetena in neopredmetena sredstva

Sberbank banka d. d. je prva banka, ki je že septembra 2018 s SID banko podpisala finančni sporazum prek katerega ponuja investicijske produkte iz Sklada skladov, ki so namenjeni uporabi evropskih kohezijskih sredstev. Namen sklada je financiranje trajnostne gospodarske rasti in razvoja, inovacijskih vlaganj ter tekočega poslovanja z dolžniškimi in lastniškimi oblikami financiranja. Velika podjetja, mala in srednje velika podjetja ter samostojni podjetniki lahko pridobijo kredit v višini od 10 tisoč do 10 mio evrov s katerim lahko financirajo naložbe s področja RRI (raziskave, razvoj in inovacije) v opredmetena ali neopredmetena osnovna sredstva. Zanimiva je tudi ugodnejša obrestna mera, doba kreditiranja od 3 do 9 let ter moratorij na odplačilo glavnice (od enega do treh let). Pri tem produktu so tudi nižje zahteve za zavarovanje kredita ter financiranje do 100% upravičenih stroškov kredita. Prav tako vam banka ne bo zaračunala nadomestila za odobritev in vodenje kredita.

Nova poslovna debetna kartica Mastercard

Banka Sberbank predstavlja novo brezstično poslovno debetno kartico Mastercard® , ki omogoča hitro, varno in brezstično plačevanje po vsem svetu. Sprejeta je na več kot 53 milijonih prodajnih mest, omogoča pa vam tudi preprosto in varno spletno plačevanje. Je povsem nova generacija plačilnih kartic, ki izvirajo iz plačilne kartice Maestro.

Arhiv: Ustanovljeno novo Združenje zasebnih lekarn

V Podjetniško trgovski zbornici pri Gospodarski zbornici Slovenije smo danes ustanovili Združenje zasebnih lekarn, neodvisno in strokovno združenje, ki bo povezovalo in združevalo zasebne lekarne s ciljem uresničevanja interesov znotraj njihove dejavnosti, povezovanja članov ter sooblikovanja in vplivanja na zakonodajo in politike lekarniške dejavnosti v Sloveniji.