Podjetniško trgovska zbornica

Nova poslovna debetna kartica Mastercard

Banka Sberbank predstavlja novo brezstično poslovno debetno kartico Mastercard® , ki omogoča hitro, varno in brezstično plačevanje po vsem svetu. Sprejeta je na več kot 53 milijonih prodajnih mest, omogoča pa vam tudi preprosto in varno spletno plačevanje. Je povsem nova generacija plačilnih kartic, ki izvirajo iz plačilne kartice Maestro.

Sodelovanje med banko Sberbank in fintechom mBills

Želite tudi vi preprosto in ugodno rešitev, ki vam bo omogočala ugodno in enostavnejše plačevanje z mobilnim telefonom? Hitro razvijajoče se podjetje MBILLS d.o.o. v zadnjem času pospešeno širi mrežo prodajnih mest, kjer je mogoče plačevati s telefonom, ter razvija nove možnosti plačevanja. Banka Sberbank d. d. je v mBills videla priložnost, da svojim komitentom ponudi napredno bančno izkušnjo in jim olajša plačevanje. Sodelovanje med MBILLS in banko Sberbank je primer prvega sodelovanja med slovenskim fintechom in banko pri nas.

Ustanovljeno novo Združenje zasebnih lekarn

V Podjetniško trgovski zbornici pri Gospodarski zbornici Slovenije smo danes ustanovili Združenje zasebnih lekarn, neodvisno in strokovno združenje, ki bo povezovalo in združevalo zasebne lekarne s ciljem uresničevanja interesov znotraj njihove dejavnosti, povezovanja članov ter sooblikovanja in vplivanja na zakonodajo in politike lekarniške dejavnosti v Sloveniji.

Paketni poslovni računi za podjetnike in mikro podjetja

V banki Sberbank so za podjetnike in mikro podjetja pripravili posebno ponudbo paketnih poslovnih računov, ki so prilagojeni mikro podjetjem s prihodki do 1 milijona evrov in vključujejo najpogostejše bančne storitve v tem segmentu. Paketni računi so zasnovani glede na različen obseg poslovanja. Ponudba je namenjena tudi novoustanovljenim podjetjem, ki so »mlajša« od 12 mesecev.

Kako premagati strah, in se spoprijateljiti s pritiski in pričakovanji?

Tema: Kako premagati strah, in se spoprijateljiti s pritiski in pričakovanji?
    Predavatelj: Sara Isakovič

Arhiv: Odlok o omejitvah ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji

18.5.2020 je ponovno dovoljeno opravljanje vseh dejavnosti na področju ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom razen nekaterih storitev, ki so opredeljene z Odlokom o omejitvah ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji. Ponudniki blaga in storitev pri opravljanju dejavnosti morajo strogo upoštevati pogoje za zajezitev in obvladovanja epidemije COVID-19. Ponujanje in prodajanje blaga in storitev potrošnikom je tako še vedno dovoljeno le pod pogojem, da se zagotovi minimalni stik s potrošniki in v skladu s sprejetimi navodili Nacionalnega inštituta za javno zdravje.

GZS Podjetniško trgovska zbornica vabi na brezplačni on-line seminar RAČUNOVODSKI PODATKI LAHKO POVEDO VEČ IN SO NUJNI ZA PLANIRANJE IN REALIZIRANJE FINANČNEGA STANJA V PODJETJIH, ki bo potekal v četrtek, 21. maja, od 10.00 do 11.30, preko aplikacije Microsoft Teams Meeting.

Poskrbite za večjo likvidnost s Plačniško asistenco

Plačilna nedisciplina že vrsto let omejuje poslovanje mikro, malih in srednjih podjetij. Na osnovi raziskav slovenskih in evropskih institucij je plačilna nedisciplina najbolj pereč problem pri poslovanju za 40 do 60% podjetij. Šele nato si izmenično sledijo ostali problemi, kot so predpisi, dostopnost do financiranja… Banka Sberbank d.d. vsem imetnikom transakcijskega računa za opravljanje plačilnega prometa iz dejavnosti omogoča brezplačne storitve Plačniške asistence, ki vam bo v pomoč pri izboljšanju vaše likvidnosti.

Arhiv: Pogosta vprašanja in odgovori o ukrepih na davčnem področju za blažitev posledic koronavirusa

Finančna uprava RS je objavila odgovore na pogosta vprašanja o ukrepih na davčnem področju za blažitev posledic koronavirusa.

Arhiv: Zbrana priporočila in pojasnila

Različni organi in institucije z različnih področij objavljajo pojasnila in nudijo informacije z različnih področij. Za vas smo zbrali tista, ki vam lahko koristijo v času širjenja virusa SARS-CoV-2 po Sloveniji.